چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۵:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۳ - اذان مغرب:۲۰:۲۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ساعت ۹:۲۹

نقش رادیولوژی و تصویربرداری در تشخیص زودهنگام بیماری کووید ۱۹

عضو هیات علمی و متخصص رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: رادیولوژی و تصویربرداری نقش پررنگی در تشخیص زودهنگام بیماری کووید 19 دارد.
نقش رادیولوژی و تصویربرداری در تشخیص زودهنگام بیماری کووید 19,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مریم توکلی یادآور شد: علاوه بر رعایت بهداشت فردی و اقدامات پیشگیرانه بیماری، به منظور کاهش ابتلا، عوارض و مرگ و میر، تشخیص زودهنگام و درمان به موقع ضرورت دارد.

دکتر توکلی با بیان این که رادیولوژیست ها در خط مقدم تشخیص بیماری قرار دارند، اظهار داشت: رادیولوژیست ها با تفسیر گرافی و سی تی اسکن می توانند احتمال بروز بیماری کووید 19را با حساسیت بالا تایید یا رد کنند.

وی توضیح داد: ما از تصویر برداری به عنوان خط اول غربال گری استفاده نمی کنیم و در پروتکل تشخیص بیماری زمانی که بیمار علایم مطرح کننده اختلال عملکرد تنفسی دارد، استفاده از تصویربرداری را در اولویت قرار می گیرد.

دکتر توکلی عنوان کرد: استفاده از تصویربرداری علاوه بر موارد فوق در گروه پرخطر شامل سن بالای 65 سال، بیماری ریوی مزمن، دیابت و فشارخون بالا، ضعف سیستم ایمنی نیز قابل انجام است.

وی تصریح کرد: رادیولوژیست های استان در راستای تفسیر و تشخیص سریع تر، 24 ساعته آماده ارایه خدمات بوده و کلیپ های آموزشی توسط انجمن رادیولوژی به منظور تفسیر یافته ها برای پزشکان عمومی و متخصصان تهیه و در اختیار آن ها گذاشته شده است.

انتهای پیام / رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک