شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۱:۰۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۲۴:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۹۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ساعت ۱۲:۳

ترغیب و تشویق کلامی مهم ترین اصل در افزایش انگیزه دانش آموزان

روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مهم ترین اصل در افزایش انگیزه دانش آموزان در شرایط شیوع بیماری کووید 19 ، ترغیب و تشویق کلامی است.
ترغیب و تشویق کلامی مهم ترین اصل در افزایش انگیزه دانش آموزان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: در شرایط کنونی انگیزه دانش آموزان برای درس خواندن و آمادگی برای کنکور کاهش یافته است که داشتن تصویری از اهداف می تواند در ایجاد انگیزه فرد موثر باشد.

گلناز وحیدی با بیان این که کنکور یک شرایط رقابتی است و همه افراد موقعیت یکسان دارند، افزود: اگر فردی احساس کند کرونا باعث شده  نتواند ازمزایای آموزش حضوری و کلاس های تقوتی بهره مند شود، پذیرش این مساله که شرایط برای همه یکسان است ، می تواند کمک کننده باشد.

وی ادامه داد: اگر این شرایط با افت عملکرد یا کاهش یادگیری و ... همراه باشد برای همه دانش آموزان یکسان بوده و جای نگرانی وجود ندارد .

این روانشناس، اضطراب را در کاهش عملکرد فرد موثر تلقی کرد و اظهار داشت: برای مدیریت اضطراب باید تلاش کنیم بهترین عملکرد را در شرایط موجود ایجاد کنیم و از مقایسه با افرادی که در شرایط طبیعی برای کنکور آماده می شدند، به شدت خودداری کرده و رقابت در شرایط یکسان را باور کنیم.

وحیدی  متصور شدن 10 سال آینده خود را بسیار موثر دانست و تاکید  کرد: والدین باید از تحقیر، تنبیه کلامی، گوشزد کردن مداوم برای درس خواندن فرزندان خودداری کرده و با همدلی و درک شرایط به حفظ آرامش آن ها کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان بخشی کلامی ، عادی سازی شرایط و پرهیز از تهدید ، توهین و تذکر و یادآوری خاطره موفقیت های فرد می تواند در کاهش اضطراب و موفقیت فرزندان تاثیر به سزایی دارد.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک