جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۹۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ساعت ۱۶:۴۹
امام جمعه آشخانه مطرح کرد:

برخی خواص بجای پذیرفتن اشتباه، با نوشتن نامه به دنبال عوام فریبی هستند

امام جمعه آشخانه با اشاره به نوشتن نامه توسط یکی از خواص به مقام معظم رهبری، گفت: برخی خواص و مسئولین مملکت بجای پذیرفتن اشتباه خود بخاطر عمل نکردن به سیاست های کلان نظام و ایجاد وضعیت موجود، اخلاق را زیر پا گذاشته و به دنبال عوام فریبی هستند.
برخی خواص بجای  پذیرفتن اشتباه، با نوشتن نامه به دنبال عوام فریبی هستند,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های نماز جمعه ۱۳تیر ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت علی بن موسی الرضا علیه السلام، گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود از مسئولینی که در جلسات از ماسک استفاده نمی کنند، گلایه کرد.
وی با بیان اینکه مردم و برخی از مسئولین نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی سست شده اند، گفت: اگر اطراف من دو یا سه نفر هم باشند، بنده حتما از ماسک استفاده میکنم.
امام جمعه آشخانه با اشاره به اینکه چرا رهبری برای حل مشکلات کشور ورود نمی کنند، خاطر نشان کرد: یکی از شبهاتی که در مقاطع مختلف به خصوص زمانی که ناکارآمدی حوزه های اجرایی اوج گرفته و موجب تشدید نارضایتی افکار عمومی میشود، بیشتر اذهان مردم را با خود درگیر می کند که نمونه داستان گرانی بنزین در سال گذشته است.
وی با بیان اینکه درساختار نظام جمهوری اسلامی، نوعی تقسیم وظایف میان ارکان مختلف کشور شکل گرفته، اظهار کرد بر مبنای این ساختار وظایف و مسئولیت های هر یک از مسئولان و ارکان نظام معین شده است.
احمدزاده افزود: مطابق اصل شش قانون اساسی اعمال قوه ی مجریه جز در اموری که در قانون مستقیما برعهده ی رهبری گذارده شده و از طریق رئیس جمهور و وزرا است و نیز اصل ۱۱۳ تصریح می کند پس از مقام رهبری رئیس جمهور عالی ترین مقام رسمی کشور بوده و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه ی مجریه را برعهده دارد.
امام جمعه آشخانه با اشاره به اصل ۵۸ که در آن قانون اعمال قوه مقننه از طریق مجلس شورای اسلامی است که از نمایندگان منتخب مردم تشکیل می شود و مصوبات آن پس از طی مراحل برای اجرا به قوه مجریه و قضاییه ابلاغ می شود.
وی با اشاره به اینکه مسئولین قوای مقننه و مجریه با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند، گفت: در جمهوری اسلامی حوزه اقتصاد و مدیریت کلان آن در بخش حاکمیتی در همین دو قوه تمرکز یافته و سایر نهادها یا فاقد صلاحیت حاکمیتی و یا فاقد تاثیرگذاری مستقیم در امور اقتصادی هستند.
احمدزاده اظهارکرد: برخی از افراد این سوال را مطرح می کنند که چرا با توجه به این که در قانون اساسی ولایت فقیه از نوع مطلقه است، پس چرا رهبر انقلاب از اختیارات خود برای حل مشکلات کشور استفاده نمی کنند.
وی با اشاره به اینکه رهبری اجازه بهره گیری از اختیارات مطلقه را در اداره کشور دارند، گفت: این به این معنا نیست که همواره امکان این امر فراهم باشد چرا که اجازه مطلقه بودن ولایت متکی به نظر ایشان و شرایط است که از جمله مهم ترین این شرایط؛ آمادگی پذیرش حکم در خواص و آحاد مردم است.
امام جمعه آشخانه با اشاره به اینکه امام و مقام معظم رهبری در سیره حکومتی خود همواره دو اصل را مدنظر داشتند، خاطر نشان کرد: دادن فرصت انتخاب گری به مردم برای مشارکت بیشتر در حاکمیت و استفاده حداقلی و صرفا اضطراری از اختیارات ولایت مطلقه و دادن حکم حکومتی عمدتا به صورت مقطعی و با حدود معین بوده است.
خطیب نماز جمعه آشخانه با اشاره به شبهاتی که از ناحیه برخی افراد سیاسی که اتفاقا درطول انقلاب بیشترین مسئولیت ها را هم داشته اند،تسریح کرد: اتفاقا همین آقایان باید پاسخگو باشند چرا که در یک نگاه عالمانه و منصفانه به این جمع بندی میرسیم که در هر حوزه ای از سیاست های کلان و رویکردهای اصلی نظام در آنچه مدنظر مدیریت کلان نظام و رهبری بوده موفقیت و پیشرفت حاصل شده و در حوزه هایی که این سیاست ها جدی گرفته نشده، با ناکامی مواجه شده ایم که مهم ترین آن حوزه اقتصاد است.
احمدزاده با اشاره به برجسته ترین آسیب های کشور، در کنار حوزه اقتصادی، افزود: وقتی در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی مرور می کنیم می بینیم که در این حوزه ها سیاست، جهت گیری، شعار و توصیه ها به مسئولین مشخص بوده اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.
وی ادامه داد: برخی مسئولین مملکت بجای پذیرفتن اشتباه خود بخاطر عمل نکردن به سیاست های کلان نظام و ایجاد وضعیت موجود، اخلاق را زیر پا گذاشته و به دنبال عوام فریبی هستند.
احمدزاده افزود: مرد ما هوشمند، بصیر و آگاه هستند وعلاوه بر اینکه امروز قضاوت می کنند، آیندگان نیز بیشتر قضاوت خواهند کرد.
احمدزاده تصریح کرد: اگر در مجلس ششم و دولت های گذشته به دنبال اصلاح حوزه اقتصادی وقطع وابستگی به خام فروشی نفت می رفتیم، امروز تحریم ها نمی توانست کشور ما را تحت فشار قرار بدهد.
وی ادامه داد: اگر در مقطع فعلی و چند سال گذشته به جای امید بستن به مذاکره با آمریکا و نیز دل بستن به اروپایی ها، به ظرفیت های داخلی کشور توجه می شد، قطعا وضعیت کشور خیلی بهتر از وضع موجود بود.
امام جمعه آشخانه با اشاره به کسب موفقیت در حوزه هایی که با رویکرد انقلابی و مدیریت جهادی عمل شده است خاطرنشان کرد: تمام ناکامی های کشور در حوزه هایی صورت گرفته که مدیریت آن به دست افرادی همچون نویسنده نامه اخیر  بوده است.
وی با اشاره به نامه آقای موسوی خوئینی ها به رهبر انقلاب تاکید کرد: این کمال بی انصافی است که برای فرار از مسئولیت پذیری و پاسخگویی، چنین نامه هایی نگارش شود.
امام جمعه آشخانه خطاب به کسانی که به آمریکا و دیگر قدرت های جهان دل خوش کرده اند، گفت: مردم جهان و نخبگان عالم سیاست با چشم سر می بینند که امروز آمریکا در مقابل آمریکا قرار گرفته و صدای شکستهشدن استخوان های لیبرال دموکراسی از تمام جهان قابل شنیدن است.
احمدزاده در پایان با اشاره به اینکه درخواست مردم آمریکا از حکام خود این است که بگذارید نفس بکشیم، اظهار کرد: امروز حقوق بشر زیر زانوی پلیس، گارد ملّی و ارتش آمریکا نقض می شود و صدای هیچ نهاد بین المللی در نمی آید.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک