شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۹۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ساعت ۱۱:۳۷
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:

توهین روزنامه سعودی به آیت الله سیتانی در راستای تفرقه بین امت های اسلامی است

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در خراسان شمالی توهین روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" در انتشار کاریکاتوری اهانت آمیز علیه شخصیت بزرگ جهان اسلام، حضرت آیت الله العظمی سیستانی را، سازمان یافته و در راستای ایجاد تفرقه بین امت های اسلامی عنوان کرد.
توهین روزنامه سعودی به آیت الله سیتانی در راستای تفرقه بین امت های اسلامی است,

گلدی آخوند کمالی، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، ضمن محکوم کردن اقدام موهن روزنامه عربستان سعودی" الشرق و الاوسط" در توهین به آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق اظهارکرد: توهین به مراجع دینی خارج از دستورات اسلام است.

وی افزود: آیت الله سیستانی یکی از شخصیت های بزرگ و مهم در کشور عراق به شمار می رود که در این سال های گذشته در کنار سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز، تلاش های گسترده ای در به هلاکت رساندن گروه مزدور و تکفیری داعش  و گسترش تقریب مذاهب داشتند؛ که ما علمای اهل سنت خراسان شمالی از این جهت؛ همیشه مدیون زحمات فراوان آن شخصیت والا مقام هستیم و هرگونه توهین و اهانت به این مرجعیت دینی را محکوم می کنیم.

وی توهین روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" در انتشار کاریکاتوری اهانت آمیز علیه شخصیت بزرگ جهان اسلام، حضرت آیت الله العظمی سیستانی را، سازمان یافته و در راستای ایجاد تفرقه بین امت های اسلامی عنوان نمود.

آخوند کمالی تصریح کرد: آیت الله سیستانی امروز یک شخصیت بزرگی دینی در گسترش تقریب بین مذاهب اسلامی در کشور عراق به شمار می روند و آن برادر عزیزمان بارها اعلام نموده اند که" اهل سنت نه تنها برادران ما و بلکه نفس و جان ما هستند" لذا ما نیز همچنین ارادتی به این مرجعیت دینی داریم و هرگونه اهانت به ایشان را دسیسه و توطئه دشمنان دانسته و محکوم می کنیم.

مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی خاطرنشان کرد: همه علمای جهان اسلام وظیفه دارند اینگونه اقدامات را که در راستای ایجاد تفرقه بین امت های اسلامی از سوی استکبارجهانی و همدستانش می باشد، محکوم کنند و خشم و انزجار خود را از دشمنان اسلام فریاد بزنند.

وی بیان داشت: ما علمای اهل سنت خراسان شمالی اعلام می دریم که هرگونه اهانت به مراجع دینی؛ اهانت به دین مبین اسلام می باشد و از مجامع و محاکمه بین المللی خواستاریم سکوت خود را شکسته و اینگونه اقدامات ننگین از سوی دشمنان اسلام را به شدت محکوم نمایند، تا مسلمانان جهان، بار دیگر شاهد تکرار اینگونه اقدامات وقیحانه از سوی دشمنان نباشند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک