چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ساعت ۱۱:۴۵

اعتبارنامه تاجگردون«رد»شد/منتخب گچساران با مجلس خداحافظی کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران را رد کردند.
اعتبارنامه تاجگردون«رد»شد/منتخب گچساران با مجلس خداحافظی کرد,

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در دستور کار قرار گرفت.

این گزارش به رأی وکلای ملت گذاشته شد و در نهایت نمایندگان مجلس اعتبارنامه «تاجگردون» را رد کردند.

براساس رأی گیری انجام شده به صورت مخفی درباره گزارش کمیسیون تحقیق، ۱۰۲ نماینده به اعتبار نامه منتخب گچساران رأی مثبت، ۱۲۸ نماینده رأی مخالف و ۲۱ نماینده رأی ممتنع داده اند.

پیش از اعلام رسمی نتایج آرا، «غلامرضا تاجگردون» صحن علنی مجلس را ترک کرد.

به گزارش مهر، پس از شکل گیری مجلس یازدهم، چند تن از نمایندگان مجلس به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران اعتراض کرده و خواهان رد اعتبارنامه وی شده بودند.

علی اکبر کریمی، روح‌الله نجابت و علیرضا زاکانی اولین افرادی بودند که به اعتبارنامه تاجگردون اعتراض کردند که در ادامه تعداد معترضین به این اعتبارنامه افزایش یافت. سیدنظام‌الدین موسوی، مالک شریعتی، احمد نادری، علی خضریان، مجتبی رضاخواه و اقبال شاکری ۶ منتخبی بودند که به صف معترضین به اعتبار نامه نماینده گچساران و باشت پیوستند و خواهان رد صلاحیت وی از مجلس یازدهم شده بودند.

اعتبار نامه منتخب مردم گچساران در شعبه ۱۲ بررسی و سرانجام اعتبار نامه او تأیید و ۲۱ خردادماه گزارش شعبه در صحن علنی مجلس قرائت شد که با اخطار علیرضا زاکانی نماینده مردم قم، اعتبار نامه «تاجگردون» جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تحقیق ارسال شد.

پس از بحث و بررسی‌های صورت گرفته در کمیسیون تحقیق، ۳ تیرماه خبر تأیید اعتبار نامه او در این کمیسیون رسانه‌ای شد؛ خبر تأیید اعتبار نامه منتخب گچساران در مجلس یازدهم درحالی اعلام شد که علیرضا زاکانی ۱۰ تیرماه در نشست خبری که در خبرگزاری مهر با عنوان «چرا بررسی اعتبارنامه نمایندگان مهم است؟»، برگزار شد، درباره نحوه بررسی اعتبار نامه «تاجگردون» در کمیسیون تحقیق، گفته بود: ما در این مسیر سعی کردیم هر حرفی که می زنیم با ارائه سند باشد اما در شعبه ۱۲ بررسی اعتبارنامه نمایندگان و همچنین کمیسیون تحقیق به هیچ وجه به اسناد ما ورود نکردند و اشکال بزرگی است چرا که ما ساعت‌ها وقت گذاشتیم اما برخی از دوستان به مسئولیت خود به خوبی عمل نکردند.

او گفته بود: طبق آئین نامه اعتبار نامه باید در صحن علنی مجلس مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

سرانجام، پرونده بررسی اعتبار نامه منتخب مردم گچساران در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در دستور کار قرار گرفت و ابتدا گزارش کمیسیون تحقیق درخصوص اعتبارنامه «تاجگردون» از سوی حجت الله فیروزی سخنگوی این کمیسیون قرائت شد و سپس این گزارش به رأی وکلای ملت گذاشته شد و در نهایت با رأی نمایندگان مجلس، منتخب مردم گچساران از بهارستان خداحافظی کرد.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک