دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۷:۴۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۱ - اذان مغرب:۲۰:۰۶:۵۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۹۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ساعت ۱۴:۵۰

چین ۲ سناتور آمریکایی را تحریم کرد

دولت پکن در اعتراض به تحریم‌های اخیر واشنگتن، علیه شماری از مقامات آمریکایی از جمله دو سناتور حزب جمهوریخواه، دست به اقدام متقابل زد.
چین ۲ سناتور آمریکایی را تحریم کرد,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چین امروز دوشنبه، شماری از مقامات آمریکایی از جمله «تد کروز» و «مارکو روبیو» دو سناتور معروف حزب جمهوریخواه را تحریم کرد.

این اقدام پکن پاسخی است به تحریم‌هایی که آمریکا اخیراً به اتهام نقض حقوق بشر اقلیت اویغور، علیه شماری از مقامات چین اعمال کرده است.

علاوه بر اشخاصی که پیشتر از آنها نام برده شد؛ «کریس اسمیت» نماینده ویژه آمریکا، «سم براون بک» مقام مسئول در امور مربوط به آزادی‌های مذهبی و اعضای کمیته اجرایی کنگره آمریکا در مسائل مربوط به چین نیز مشمول تحریم‌های پکن شدند.

در همین راستا، «هوا چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین هشدار داد: اقدامات آمریکا، دخالت آشکار در امور داخلی چین و ناقض هنجارهای اولیه روابط بین‌الملل است؛ حال آنکه به روابط پکن- واشنگتن نیز آسیب جدی می‌رساند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک