دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ساعت ۱۰:۳

کرونا چگونه از محاصره کادر درمان فرار کرد/شرط مهار ویروس کووید ۱۹

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، گفت: اگر ویروس کرونا را دستکاری نکنیم به آرامی در گوشه‌ای سقوط می‌کند و رفته رفته نابود می‌شود.
کرونا چگونه از محاصره کادر درمان فرار کرد/شرط مهار ویروس کووید ۱۹,

حسین کرمانپور، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ویروس کرونا هرچند بسیار کوچک است اما پس از مدت زمان کوتاهی گوشه‌ای آرام می‌گیرد و دیگر در هوا غلطان نمی‌ماند اگر چه این استعداد را دارد که با عطسه و کوران هوا از جایی به جای دیگر منتقل شود.

وی ادامه داد: این ویروس شدیداً به برداشته شدن پوشش پروتئینی خود حساس و نابود شونده است. به محض آنکه لباس پروتئینی ویروس توسط مواد شوینده از جمله ماده سفید کننده یا الکل و حتی آب و صابون برداشته شود، کرونا پادشاهی بی تاج و قدرت می‌شود که دیگر حتی سربازش هم فرمانی از او نمی‌پذیرد. ویروس اما زمانی که تاج و تخت و لباس خود را حفظ کرده است به شدت قدرت طلب، هجومی و تشنه حکومت بر بدن موجود زنده بویژه اشرف مخلوقات است.

کرمانپور گفت: ویروس به خودی خود زنده نیست اما مادامی که با قدرت لباس پروتئینی خود به داخل سلول زنده راه یابد فرماندهی برج و باروی سلول را به دست گرفته و تکثیر می‌شود و فرزندان خود را به همه جای بدن می‌فرستد و هر فرزند هزاران و میلیون‌ها فرزند چون خود، ناخلف و غارتگر تولید می‌کند.

وی افزود: داستان ویروس تاجدار یا کرونا به همین سادگی است. اگر خودمان آن را دستکاری نکنیم به آرامی گوشه‌ای سقوط می‌کند و رفته رفته لباسش مندرس و نابود می‌شود، اما ما انسان‌ها کارهایی می‌کنیم که او را برای حکومت به وجد می‌آورد.

کرمانپور اظهار داشت: اما، به مختصر دو بخش ساده را توضیح می‌دهم تا همگان دریابیم چه کردیم با ویروسی که اواسط خرداد می‌رفت تا در محاصره کادر درمان درآید اما در تابستان سر از جمع‌های خانوادگی درآورد و نه یک نفر و دو نفر که امروز خانواده‌ها و دورهمی‌ها را هدف قرار داده و روزانه بیش از ۲۰۰ مرگ و میر دارد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، گفت: ویروس کرونا با تعطیلی نوروز، نشاط بهاری و همدلی سال نو از لای دست‌ها، روی لباس‌ها و پرسه زدن در هوا به زمین نشست اما در تابستان به یاری تجمعات فراوان، رفت و آمدهای بی‌جهت و البته گرمی هوا، برداشتن ماسک‌ها و دور شدن از فضای ضدعفونی مرسوم و شستشوی دست، دوباره فرصت را غنیمت شمرد و بدن ایرانیان را زیستگاه مناسبت‌تری دید. این ویروس به شدت قدرت‌طلب و هجومی است. کافی است خودش را به داخل مجرای تنفسی یا خون برساند.

وی ادامه داد: از دیگر سو به بهترین وجه هم مدیریت می‌شود. کافی است تجمعات را قطع، دورهمی‌ها را حذف، لمس سطوح مشکوک را محدود، شستشوی دست‌ها با آب و صابون یا الکل را در اولویت و از پراکنده شدن ذرات تنفسی به بیرون با زدن ساده‌ترین ماسک‌ها جلوگیری کنیم. این کارها چرخه قدرت‌طلبی تاجدار بی‌رحم را منقطع و راه را برای مبارزه مناسب‌تر با آن دسته که برخی از افراد را گرفتار کرده‌اند، هموار می‌کند.

کرمانپور افزود: ویروس دیگر جزئی از طبیعت شده است. وقتی تجمعات، فراوان و بدون کنترل و رعایت بهداشت شود، این ویروس، فرصت را مغتنم شمرده و خیال حکومت یک لحظه آرامش نمی‌گذارد تا ریه، خون، قلب، کلیه‌ها و یا هر جایی را که بتواند در تسخیر خود درآورد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: داستان کرونا به همین سادگی است که می‌بینید، اگر دست به دست هم دهیم راحت خلع سلاح شده و تسلیم می‌شود و اگر غافل شویم از ریزترین منفذ غفلت ما استفاده کرده و زمانی درمی‌یابیم گرفتار شدیم که بسیاری از قله‌های سلامت کشور را تسخیر کرده است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک