سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ساعت ۹:۱۳

مبتلایان به کرونا هنگام خواب هم ماسک بزنند

پزشک فوق تخصص بیماری های ریه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: مبتلایان به کرونا در همه ساعات شبانه روز حتی هنگام خواب نیز باید ماسک بزنند تا از انتقال بیماری به دیگر افراد پیشگیری شود.
مبتلایان به کرونا هنگام خواب هم ماسک بزنند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، بیوک مرادخانی گفت: متاسفانه با شیوع موج جدید بیماری کرونا آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری افزایش یافته است.


 دکتر مرادخانی با تاکید بر رعایت فاصله دومتری در مکان های عمومی و زدن ماسک، اظهار داشت: با داشتن علایمی نظیر سردرد شدید، تعریق، درد عمومی بدن، سرفه های خشک و پشت سر هم، درد های استخوانی، تهوع، درد های شکمی ،استفراغ، سرگیجه، درد در ناحیه کتف و قفسه سینه به طور حتم باید به پزشک مراجعه کرد.


وی توضیح داد: با وجود آن که در حال حاضر داروی قطعی برای بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد، اما مراجعه زودهنگام و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک می تواند از پیشرفت و سیر شدید بیماری پیشگیری کند.


این عضو هیات علمی دانشگاه در نظر گرفتن اتاق مخصوص برای فرد مبتلا را ضروری اعلام و تصریح کرد: تهویه اتاق مبتلایان باید مناسب باشد و ظروف غذای بیماران باید جدا از دیگر افراد باشد و ضدعفونی شود.


وی به اهمیت دوره استراحت اشاره و خاطرنشان کرد: ۵ روز پس از بهبودی کامل یا حداقل ۳ هفته از شروع علایم بیماری باید گذشته باشد تا فرد در محیط خانوادگی یا محل کار حضور یابد.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک