سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۸:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۲۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۵:۳۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۰۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ساعت ۸:۱۸
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی:

تخصیص نیافتن ارز دولتی، دلیل اصلی گرانی در بازار است

رضا فیروزه گفت: عدم تخصیص ارز دولتی، در افزایش قیمت برنج، شکر، نهاده های دامی، تاثیر مستقیم گذاشته و باعث گرانی در بازار شده است.
تخصیص نیافتن ارز دولتی، دلیل اصلی گرانی در بازار است,

رضا فیروزه، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با وضعیت گرانی های موجود در بازار اظهار داشت: دغدغه ما در جهت تامین معاش خانواده، تشدید در نظارتها و کنترل قیمت ها در راستای دغدغه مقام معظم رهبری است که بایستی برای محقق شدن اهداف مصمم و باجدیت موضوعات را دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل اصلی گران فروشی نیست، گفت: گرانی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است و به واسطه عدم تخصیص ارز دولتی، در حال حاضر در افزایش قیمت برنج، شکر، نهاده های دامی، تاثیر مستقیم گذاشته است.

فیروزه با بیان اینکه سازمان صمت استان ریاست کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی را نیز بر عهده دارد، گفت: قطعا در مقابل گران فروشی ها سکوت نخواهد شد و نظارت ها با جدیت در حال انجام است.

این مقام مسئول  با تاکید بر اینکه هدف سرکوب قیمت ها نیست، خاطرنشان کرد: قطعا اجازه داده نخواهد شد که جنسی بیشتر از آن میزانی که افزایش قیمت پیدا کرده است، در جامعه عرضه شود و با آن برخورد خواهد شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی عنوان داشت: بایستی نظارتها به سمت و سویی پیش رود که به همان میزان که هزینه در هر بخشی افزایش پیدا کرده است، بر قیمت کالا افزوده شود.

فیروزه عنوان داشت: در حال حاضر نظارت و بازرسی ها از اصناف استان در قالب تیم های تخصصی، گشت تیم های مشترک به صورت مداوم و با شدت بیشتری در حال اجرا هستند.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک