پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ساعت ۸:۹

شهری بدون گاز خانگی/ ۴۵۰ خانوار جرگلان بدون برخورداری از گاز

گاز یکی از زیرساخت های یک منطقه محسوب می شود که اگر در یک منطقه وجود نداشته باشد آن منطقه در پیشرفت دچار مشکل خواهد شد.
شهری بدون گاز خانگی/ ۴۵۰ خانوار جرگلان بدون برخورداری از گاز,

به گزارش عصر اترک، گازکشی به منطقه محروم ومرزی جرگلان از دو سال قبل شروع شده و گرچه در اواخر سال ۹۸ گازکشی به این منطقه به پایان رسید ولی همچنان ۴۵۰ خانوار در این بخش بدون گاز هستند و با کپسول گاز مایع،  نیازهای خود را برطرف می کنند .

یکی از اهالی کلاته بسیج در شهر یکه صعود در این باره گفت : روستایی که قبلا حدود هشتصد خانوار داشت و اکنون با انضام سه روستا تبدیل به شهر شده و حدود یک هزار و 500 خانوار دارد با وجود اینکه مرکز بخش است باز هم نزدیک به  ۳۵۰ خانوار یا شاید هم بیشتر از نعمت گاز محرومند.

کوهی ادامه داد : قبلا به ما می گفتند که در طرح تفضیلی برای گاز کشی قرار ندارید اما حالا حدود شش ماهی است با همت مسؤلین داخل طرح آمده و تنها به خاطر تعيين نشدن پیمانکار گاز کشی به این منطقه محروم به تعویق می افتد.

وی افزود: در حالیکه فصل سرما نزدیک است و این روزها هم قحطی کپسول گاز است و حتی خرید و فروش پنجاه تومانی آن در بازار سیاه به گوش می رسد.

وی خاطرنشان کرد: در فصل سرما هم همه ساله با کمبود نفت مواجه ایم و با هزار زحمت نفت تهیه می کنیم.

وی گفت:محله رحیمی، محله کمالی بزرگ و کوچک، محله ملک، محله بسیج،ملک لر،  محمدی ها از جمله محله های بدون گاز در شهر یکه سعود هستند.

 

رحیمی یکی دیگر از اهالی جرگلان ساکن محله چندی بیل و اتاقورت بالا در روستای گرکز نیز گفت: گازکشی این محله نیز به دلیل نبود طرح هادی گاز کشی به تعویق افتاده است.

وی تاکید کرد: با پیگیری های فراروان مشکل طرح هادی رفع شد اما همچنان خبری از گازکشی نیست.

وی خاطر نشان کرد: تعدادی از اهالی 60 خانواری این محله با تجمع مقابل بخشداری در دو ماه قبل تنها جای علمک را برایمان مشخص کردند اما باز هم خبری از  ادامه کار نیست.
 

انصراف پیمانکار گازکشی به این تعداد خانوار را عقب انداخت

پولاد نجاهی بخشدار جرگلان در گفتگو با عصراترك گفت: پیمانکاری که برنده شده بود به دلیل هزینه ها و گرانی انصراف داد که در حال حاضر پیگیر هستیم تا پیمانکار دیگری جایگزین شود .

وی افزود: شهر یکه سعود ۱۲۰ خانوار دارد که قبلا حدود ۴۰۰ خانوار آن به دلیل نبودن در طرح هادی مشکل گازکشی داشتند که این مشکل رفع شد و تاکنون از این تعداد تنها ۲۵۰ خانوار بدون گاز است.

وی ادامه داد: در جرگلان تمامی روستاهای اصلی و بزرگ از قاولقا تا آیری قایه گازکشی شده است و تنها در برخی کلاته ها مانند کلاته اتاقورت بالا و چندی بیل در روستای گرکز،اسماعیله در دویدخ و کمیلی در بچه دره و چند کلاته دیگر در برخی روستاها بدون گاز هستند که آماری در حدود ۲۰۰ خانوار را در بر می گیرد که این کلاته ها نیز باز مشکل پیمانکار دارند.

بخشدار با تاکید بر مصوبه شرکت گاز گفت: تا شعاع ۳۰ کیلومتر هر روستا تمامی خانوارها باید دارای گاز شوند .

 

خبرنگار: صاحب جمال رحیمی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک