شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ساعت ۸:۱۲

آیا سقوط دولت "دیاب" شکست حزب الله بود؟

فراکسیون مقاومت لبنان (حزب الله) در روزی که دولت حسن دیاب بر سر کار آمده بود، طی اطلاعیه ای اعلام کرد: «این دولت هیچ شباهتی به مشی و حزب ما ندارد. تنها برای نجات لبنان از بی دولتی، به استقرار یک دولت رضایت دادیم».
آیا سقوط دولت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از وقوع حادثه انفجار مهیت در بیروت، لبنان شاهد برخی ناآرامی های سیاسی در داخل کشور لبنان بود.

 

در میان این این ناآرامی ها، بحث استعفای دولت «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان مطرح شد.

 

در نهایت پس و کس و قوس های چند روزه دولت لبنان رسما سقوط کرد.

 

 پس از این اتفاق، برخی رسانه های غربی و خارجی به تحلیل این موضوع پرداختند و مدعی شدند که حزب الله لبنان حامی دولت لبنان بوده است و سقوط این دولت باعث تضعیف حزب الله لبنان شده و در واقع یک شکست تاریخی در کارنامه حزب الله خواهد بود.

 

 این ادعا در حالی صورت گرفت که نماینده فراکسیون مقاومت لبنان (حزب الله) در روزی که دولت حسن دیاب بر سر کار آمده بود، طی نطقی صریحا اعلام کرد: «این دولت هیچ شباهتی به مشی و حزب ما (حزب الله) ندارد و تنها برای نجات لبنان از بی دولتی، به استقرار یک دولت رضایت دادیم». 

 

در این میان فضاسازی رسانه های غربی و داخلی مبنی بر اینکه این دولت سقوط کرده لبنان در حمایت حزب الله لبنان بوده است جای تامل و سوال دارد!

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک