یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ساعت ۱۴:۴
استاندار خراسان شمالی:

کمبود دانشجو در راز و جرگلان فاجعه است/ مولفه های شهری در این منطقه ایجاد نشده است

استاندار خراسان شمالی گفت: تعداد دانشجوهای شهرستان راز و جرگلان 95 نفر هستند که اگر تمامی آنان بومی شهرستان باشند به نسبت جمعیت به ازای هر 621 نفر یک دانشجو داریم که این نسبت در استان به ازای هر 25 نفر یک دانشجو است، فاجعه است.
کمبود دانشجو در راز و جرگلان فاجعه است/ مولفه های شهری در این منطقه ایجاد نشده است,

به گزارش عصر اترک، محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی در سفر به شهرستان راز و جرگلان اظهار کرد: این آمارها به معنای این است که فرزندان و خانواده های این شهرستان با دانشگاه غریبه هستند و اگر به این موضوع توجه نکنیم راه را بیراهه می رویم.

شجاعی با بیان اینکه هر کشور، استان، شهرستان و شهری توسط مردمش آباد می شود، افزود: تا زمانی که نیروی انسانی که محور کار و سازندگی است از خود منطقه تامین نشود توسعه اتفاق نمی افتد.

وی گفت: تعداد دانشجوهای شهرستان راز و جرگلان ۹۵ نفر هستند که اگر تمامی آنان بومی شهرستان باشند به نسبت جمعیت به ازای هر ۶۲۱ نفر یک دانشجو داریم که این نسبت در استان به ازای هر ۲۵ نفر یک دانشجو داریم یعنی فرزندان و خانواده های این شهرستان با دانشگاه غریبه هستند که فاجعه است و اگر به این موضوع توجه نکنیم راه را بیراهه می رویم .

وی تصریح کرد: رفع محرومیت ها و حرف از توسعه و پیشرفت بدون علم و دانش و نیروی انسانی مجهز به علم و دانش روز امکان پذیر نیست.

استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: فرماندار راز و جرگلان باید پیگیر امور حتی از سطح ملی باشد تا سال آینده حوزه های آموزش و پرورش و آموزش عالی شهرستان ارتقا یابد.

شجاعی تاکید کرد: با کار کارشناسی تعدادی از دانش آموزان دختر و پسر در شهرستان راز و جرگلان برای تربیت نیروی انسانی مستعد و توانمند برای منطقه شناسایی و بورسیه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در راز و جرگلان حرف از شهر می زنیم اما تا کنون هیچگونه از مولفه های شهری در این منطقه ایجاد نشده است.

وی گفت:  بر اساس مزیت های نسبی شهرستان راز و جرگلان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مجموع اداراتی که می توانند بسته حمایتی و سرمایه گذاری برای این شهرستان انجام دهند را تا یک هفته آینده شناسایی و با ارائه مشوق های لازم به این شهرستان هدایت کند.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری فرمانداری، حوزه امور شهری استانداری و دیگر متولیان امر تا ۳ روز آیند پروژه های اولویت دار و زودبازده همراه با برآورد ریالی برای توسعه حوزه شهری ۳ شهر یکه صعود، غلامان و راز تعریف شود.

 

محمد وحیدی،نماینده مردم استان و نایب رییس کیمسیون آموزش مجلس نیز گفت: استاندار برای کاهش دردهای اقتصادی و اجتماعی مردم استان تلاش های زیادی دارد و به دنبال ارتقا شاخص های استان در بخش های مختلف است.

وحیدی اظهار کرد: خروجی و نتیجه وحدت موجود در شهرستان راز و جرگلان باید موجب ارتقا همه ظرفیت های طبیعی و انسانی شهرستان باشد.

وی با بیان اینکه همه به دنبال پیشرفت و توسعه هستیم که مهمترین دلیل برای پیشرفت یک منطقه توسعه امور زیربنایی استف افزود: شهرستان راز و جرگلان در حوزه راه وضعیت خوبی ندارد در حالی که راه یکی از عوامل جذب سرمایه گذار است .

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا حوزه سلامت در شهرستان راز و جرگلان باید تعیین تکلیف شود و این مهم نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه ها است.

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک