چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ساعت ۱۶:۵۶
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

محرم امسال سوژه به دست دشمن ندهید / قانونمندانه و هوشمندانه عزاداری کنید

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی گفت: در عزاداری های امسال سوژه به دست دشمن ندهید و هوشمندانه عزاداری و قانون مندانه حرکت کنید زیرا دشمنان می‌خواهند بین عاشورا و سلامت تقابل ایجاد کنند در حالیکه با رعایت پروتکل های بهداشتی هم سلامت و هم محرم مدنظر قرار خواهد گرفت.
محرم امسال سوژه به دست دشمن ندهید / قانونمندانه و هوشمندانه عزاداری کنید,

به گزارش عصراترک، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی عصر امروز در ستاد استانی بیماری کرونا با اشاره به اینکه هر دینی در معرض آفت و انحراف قرار می‌گیرد، اظهار داشت: آفت دین اسلام رژیم بنی امیه بود که اسلام را از واقعیت تهی و به حاشیه کشیده بود که امام حسین (ع) حقانیت دین اسلام را به اثبات رساند و هر آنچه امروز داریم از فداکاری ها و گذشت های روز عاشورا است.

 

وی با اشاره به اینکه در طول قرن ها بعد از حادثه کربلا محور و مرکز همه مبارزات، مجاهدت ها و حماسه ها عاشورا بوده است ،گفت: انقلاب اسلامی ایران نیز از حادثه کربلا و عاشور الگوگیری کرده است و چهل سال است با استکبار مقابله می کند و امروز آثار شکست ابرقدرتها و استکبار دیده می شود و شیب سقوطشان آغاز شده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه امسال نیز همچون هر ساله برای مراسم محرم آماده خواهیم شد،  گفت: هر ساله در عاشورا حماسه ای در عالم اسلام ایجاد می شود، که امسال با کرونا شرایط زندگی فردی و اجتماعی تفاوت کرده است و قطعا براین اساس عزاداری ها نیز متفاوت خواهد بود.

 

وی یادآور شد: در عزاداری های امسال سوژه به دست دشمن ندهید و هوشمندانه عزاداری و قانون مندانه حرکت کنید زیرا دشمنان می‌خواهند بین عاشورا و سلامت تقابل ایجاد کنند در حالیکه با رعایت پروتکل های بهداشتی هم سلامت و هم محرم مدنظر قرار خواهد گرفت.

 

حجت الاسلام یعقوبی خاطرنشان کرد: در برگزاری مراسم عزاداری محرم تابع ولایت فقیه هستیم که ایشان نیز تابع ستاد ملی کرونا هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه شنیده می شود عده ای بیان دارند که عشق حسینی است و نیازی به مرجع تقلید ندارد، گفت: مراقب باشید این افراد ایجاد مشکل نکنند با هوشمندی با این افراد برخورد شود که با قانون شکنی ها چهره عزاداری را تخریب نکنند زیرا امسال مراسمات در رصد دوربین های بین المللی هستند.

 

وی افزود: مراسم عزاداری امسال  سالم، کوتاه و مفید با رعایت فاصله های اجتماعی و پروتکل ها باشد تا یک مراسم تاریخی را به ثبت برسانیم و ثابت کنیم که براساس بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند افراد متدین مقید به رعایت پروتکل ها هستند نشان داده شود که این شعار نیست بلکه یک عمل است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک