پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ساعت ۱۶:۵۶
استاندار خراسان شمالی مطرح کرد:

برگزاری عزاداری های محرم در مکان های غیر مسقف/ غفلت های ممکن در عزاداری را در فضای مجازی منتشر نکنید

محمد علی شجاعی گفت: مراسم محرم امسال باید در مکان غیر مسقف برگزار شود که حداکثر ظرفیت استفاده از مکان های درنظر گرفته شده برای عزاداری یک چهارم فضا باشد.
برگزاری عزاداری های محرم در مکان های غیر مسقف/ غفلت های ممکن در عزاداری را در فضای مجازی منتشر نکنید,

به گزارش عصراترک، محمد علی شجاعی،استاندار خراسان شمالی عصر امروز در ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه محرم برگزاری مراسم مذهبی و حفظ سلامت مردم دو مطالبه مهم و اصلی است که باید انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری ها در شرایط حال حاضر باید فقط در مکان های غیرمسقف برگزار شود ،گفت: حداکثر ظرفیت استفاده از مکان های درنظر گرفته شده برای عزاداری یک چهارم فضا باشد و زمان برگزاری مراسم کوتاه شود زیرا وضعیت استان خراسان شمالی قرمز است.

 

استاندار خراسان شمالی مطرح کرد: قوانین برگزاری مراسم محرم  مکرراً از طریق صداوسیما زیرنویس و با حضور روحانیت در آنتن های شبکه اترک مصوبات ستاد کرونا مطرح و در سطح شهر تبلیغات گسترده انجام شود تا هیئت ها و مردم آگاهی کامل پیدا کنند.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ملزومات مورد نیاز هیئت ها را سریعا در دستور بررسی و تامین قرار دهد ، گفت: استفاده از ماسک، ضدعفونی محیط، فاصله گذاری اجتماعی در هیئت ها به صورت ویژه مدنظر باشد.

 

شجاعی با بیان اینکه در بحث نذورات سعی شود به صورت موادغذایی خشک و اقلام ضدعفونی کننده و ماسک به دست نیازمندان برسد، افزود: تاجایی که ممکن است پخت و پز را انجام ندهید و مردم را برای به جا آوردن نذوراتشان توجیه کنید.

 

استاندار خراسان شمالی از ممنوعیت مطلق برگزاری ایستگاه های صلواتی در سراسر استان خبر داد و گفت: فضاهای شهری را با تزئینات عاشورایی کنید.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تذکر کتبی و برخورد با مسئولان هیئت و افرادی که تخلفاتی داشته باشند، اجرایی خواهد شد، گفت: پایه دین ما اسلام است و نمی خواهیم موجبات را برای دشمن فراهم کنیم که مطرح شود با برگزاری مراسم ، سلامت مردم را تحت نظر قرار دادند.

 

شجاعی تاکید کرد: غفلت های ممکن در برخی از مراسمات عزاداری  را در شبکه های اجتماعی منتشر نکنید زیرا هدف دشمن زدن اسلام است و با انتشار مشکلات آب در آسیاب دشمن نریزیم.

 

استاندار خراسان شمالی در انتها افزود: ادامه کرونا را خواهیم داشت اما قرار است در هر مبحثی روشهای جدیدی را داشته باشیم.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک