یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ساعت ۱۱:۱۹
امام جمعه شیروان:

یکی از شعائر و نعمت های الهی، گرامی داشت ماه محرم است

حجت الاسلام حسین تکمیلی با بیان اینکه اگر ماه محرم نبود اثری از دین اسلام و شیعه نبود، گفت: یکی از شعائر و نعمت های الهی، گرامی داشت ماه محرم است.
یکی از شعائر و نعمت های الهی، گرامی داشت ماه محرم است,

به گزارش پایگاه خبری شیروان ، حجت الاسلام حسین تکمیلی، امام جمعه شیروان در همایش فعالان فرهنگی ماه محرم که با حضور هیئت امنای مساجد، هیئات مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) در صحن مسجد حضرت مسلم بن عقیل(ع) شیروان افزود: من و شما مأمور شده ایم تا شعائر الهی(شعار و نماد دین) را برپا کنیم و هرکه این شعائر را برپا نماید این نشانه تقوای دل است.

وی در رابطه با اهمیت ماه محرم اظهار کرد: بزرگان ما اگر به جایی رسیده اند از همین مجالس عزاداری است لذا قدر خودتان را بدانید که همه این ها نوکری ابا عبدالله (ع) است و کاری بهتر از این روی کره زمین وجود ندارد و کسی که در این روزها حالت تباکی داشته باشد جایگاهش بهشت است و خداوند دنبال بهانه می گردد که آدم ها را به بهشت ببرد.

امام جمعه شیروان با اشاره به اینکه نشستن در مجالس امام حسین(ع) باعث ساختن دنیا و آخرت می شود، گفت: انقلاب ما از ماه محرم آغاز شد و هر چه داریم از همین محرم و صفر و محافل است و این میراث و مجالس هزار و چهارصد سال سابقه دارد و امانتی در دست ما است و باید قدر آن را بدانیم.

وی تصریح کرد: هم باید توجه به سلامت مردم داشت و هم توجه به میراثی که در اختیار داریم و به بهانه بیماری کرونا این میراث نباید از بین برود و مجالس امام حسین(ع) باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردد و نباید تعطیل شود.

تکمیلی افزود: مجلس و سفره ابا عبدالله الحسین(ع) را نباید تعطیل کنیم بلکه باید شیوه آن را عوض کرده و با بسته بندی کردن گوشت قربانی در ماه محرم آن را به دست محرومان برسانیم.

امام جمعه شیروان در پایان خواستار برگزاری مجالس عزاداری در فضای باز و با زمان محدود و با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی شد و گفت: عدم رعایت بهداشت حق الناس است و اگر رعایت نکنیم مدیون خواهیم شد.

انتهای پیام/حق بین

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک