دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ساعت ۹:۲۲
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی:

۳۶ درصد از مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی، زنان سرپرست خانوار هستند

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه ۳۶ درصد جمعیت کل تحت حمایت این نهاد را زنان سرپرست خانوار تشکیل داده است، گفت: در حال حاضر ۲۱ هزار و ۷۸۳ خانوار زن سرپرست، با جمعیت بیش از ۳۲ هزار نفر به‌صورت دائم تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی هستند.
۳۶ درصد از مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی، زنان سرپرست خانوار هستند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی  جمعیت خانوارهای تحت حمایت این نهاد را بیش از ۶۰ هزار خانوار با جمعیت حدود ۱۱۲ هزار نفر عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۸۳ خانوار زنان سرپرست خانوار هستند.


 وی با یادآوری اینکه در حال حاضر ۲۱ هزار و ۷۸۳ خانوار زن سرپرست، با جمعیت بیش از ۳۲ هزار نفر به‌صورت دائم تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی هستند، ادامه داد: از این تعداد، ۱۸ هزار و ۳۲۹ خانوار به دلیل فوت،۸۳ خانوار به دلیل متارکه، بیش از دو هزار و ۹۴۰ خانوار به دلیل طلاق،۱۵ خانوار به دلیل سربازی، ۱۰ خانوار به دلیل بد سرپرستی و ۴۰۶ خانوار به دلیل زندانی تحت حمایت این نهاد قرار دارند.


مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به این‌که رویکرد کمیته امداد در مقابل زنان سرپرست خانوار توانمندسازی آن‌هاست، ادامه داد: در این راستا کمیته امداد با ارائه خدمات اشتغال‌زایی، حمایت از تحصیل، درمان و توانمندسازی مددجویان بیمار و بیمه تأمین اجتماعی اقدام به حمایت از این افراد نموده است.


الهی راد اضافه کرد: همچنین کمیته امداد این استان در راستای توانمندسازی و حفظ سلامت این جامعه هدف، تلاش می‌کند زندگی مشترک این بانوان را با همسران قبلی‌شان گره بزند و اگر زنان مطلقه شرایط رجوع به همسر قبلی را نداشتند، آموزش‌های فرهنگی و فکری به این افراد ارائه می‌دهد تا نسبت به تشکیل خانواده تشویق شوند.


وی گفت: کمیته امداد به‌منظور تشویق و حمایت از ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار دو بسته تشویقی دارد به‌طوری‌که بر اساس این بسته‌ها اگر یک زن سرپرست خانوار ازدواج کند، پس از ازدواج نیز خدمات کمیته امداد برای او قطع نمی‌شود، همچنین اگر همسر آینده زن بیکار باشد، می‌تواند از وام اشتغال کمیته امداد استفاده کند.

انتهای پیام/رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک