پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ساعت ۱۱:۳۳
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی:

افزایش ۲۲ حوزه برای برگزاری کنکور در خراسان شمالی / برگزاری آزمون با رعایت کامل دستورالعمل های ستاد کرونا

عباس سعیدی با بیان اینکه در آزمون سراسری سال گذشته ۶۲ حوزه امتحانی برای برگزاری آزمون در نظر گرفته شده بود، گفت: در سال جاری باتوجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه تعداد حوزه های امتحانی به 84 حوزه افزایش پیدا کرده است.
افزایش 22 حوزه برای برگزاری کنکور در خراسان شمالی / برگزاری آزمون با رعایت کامل دستورالعمل های ستاد کرونا,

عباس سعیدی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه آزمون سراسری سال 99 از روز چهارشنبه 29 مرداد ماه همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد، اظهار داشت: تعداد کل داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری امسال از استان خراسان شمالی 17 هزار و 100 نفر ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری آزمون 10 هزار و 17 نفر از داوطلبان توسط آموزش و پرورش در هفت شهرستان استان خراسان شمالی برگزار می شود، گفت:  همچنین هفت هزار و 83 داوطلب کنکور سراسری در مرکز استان در دانشگاه های بجنورد، آزاد و پیام نور شرکت خواهند کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در آزمون سراسری سال گذشته ۶۲ حوزه امتحانی برای برگزاری آزمون در نظر گرفته شده بود، گفت: در سال جاری باتوجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه تعداد حوزه های امتحانی به 84 حوزه افزایش پیدا کرده است.

سعیدی همچنین بیان داشت:در نخستین دستورالعمل های ارسالی از ستاد ملی کرونا فاصله بین صندلی های داوطلبان یک متر و 20 سانتی متر در نظر گرفته شده بود که این فاصله تغییر پیدا کرد و به یک متر و 80 سانتی متر افزایش یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه براساس تفاهم نامه سازمان سنجش کشور و وزارت آموزش پرورش مقرر شده که بسته های بهداشتی برای داوطلبان به استان ها ارسال شود، گفت: این در حالی است که استان خراسان شمالی برای جلوگیری از ایجاد مشکل طی هماهنگی های انجام شده با فرمانداری ها بسته های بهداشتی در داخل استان تدارک دیده تا درصورت عدم دریافت بسته های کشوری آزمون بدون هیچ گونه کمبودی برگزار شود.

سعیدی همچنین به کمبود دستگاه تلفن یاب در روز آزمون خبر داد و گفت: استانداری دستورات لازم برای تامین این ابزار را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود همچون سال های گذشته خانواده ها برای همراهی داوطلبان در محل برگزاری آزمون حضور و ایجاد تجمع شود، گفت: براساس مصوبات ستاد استانی کرونا و جلوگیری از ایجاد تجمع طی هماهنگی های انجام شده با شهرداری ها وسایل نقلیه عمومی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده تا  تجمعی در محل صورت نگیرد.

این مقام مسئول از اعلام آمادگی کامل استان خراسان شمالی برای برگزای آزمون سراسری خبر داد و گفت: تمامی سالن های ورزشی که در اختیار آموزش و پرورش و ورزش و جوانان استان قرار دارد در هفت شهرستان استان هماهنگ شده است، با تمامی تمهیدات انجام شده انشالله این آزمون بدون هیچ مشکلی و با رعایت کامل پروتکل ها برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان داشت: برای برگزاری این آزمون 750 نفر از نیروهای آموزش و پرورش برای هفت شهرستان پیش بینی و هماهنگی شده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک