چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۹:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۴:۱۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی خبر داد:

ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برای غارهای هنامه شیروان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: بخشی از زیرساخت‌های مجموعه گردشگری غارهای هنامه شهرستان شیروان با اعتبار 2 میلیارد ریال در سال جاری انجام می‌شود.
ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برای غارهای هنامه شیروان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حبیب یزدان‌پناه ،مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی  اظهار کرد: قرارداد اجرای بخشی از زیرساخت‌های مجموعه گردشگری غارهای هنامه با اعتبار دو میلیارد ریال به پیمانکار ابلاغ شده است.

 

وی تصریح کرد: غارهای هنامه در شهرستان شیروان از مجموعه فضاهای دستکند تشکیل شده و با شماره 22214 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: غارهای هنامه در قرون 5-4 هجری ساخته‌شده و در دوره‌های بعد و به‌ویژه در زمان آشوب‌ها و ناامنی مورداستفاده قرار می‌گرفت.

 

او تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها را ازجمله عوامل مؤثر در رونق گردشگری و جذب مسافر برشمرد و عنوان کرد: این مهم را در مناطق گردشگر پذیر استان دنبال می‌کنیم.

 

یزدان‌پناه گفت: خراسان شمالی با بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲۴ منطقه نمونه ملی و استانی و هشت روستای هدف گردشگری مقصدی بکر برای طبیعت دوستان و علاقه‌مندان به فرهنگ و آئین‌های اقوام مختلف است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک