پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ساعت ۱۲:۵۴

ضرورت مدیریت و کنترل استرس در زنان باردار

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: مدیریت و کنترل استرس و رعایت پروتکل های بهداشتی در زنان باردار به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ضروری است.
ضرورت مدیریت و کنترل استرس در زنان باردار,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، محبوبه رضاییان گفت: با وجود شیوع جهانی و پاندمیک بیماری کووید ۱۹ و نگرانی مردم از شرایط کنونی ، زنان باردار باید بدانند ، استرس نه تنها باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود، بلکه تهدید کننده سلامت مادر و جنین به شمار می آید و احتمال زایمان زودرس و ... را نیز فراهم می آورد.


رضاییان داشتن اضطراب و استرس را در بروز این بیماری موثر دانست و افزود: با وجود شرایط سخت و نامناسب در خصوص برخورداری از امکانات و مراقبت های بهداشتی، خوشبختانه برای زنان باردار شرایط ویژه ای در شرایط بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است که رضایتمندی مادران را دو چندان کرده است.


وی با اشاره به غربالگری سلامت روان برای زنان باردار اظهار داشت: در هفته ۱۶ تا ۲۰ بارداری، غربالگری سلامت روان برای زنان باردار داریم و در مراقبت های پس از زایمان نیز این برنامه غربالگری گنجانده شده است .


وی به اهمیت خودمراقبتی زنان باردار اشاره و خاطرنشان کرد: زنان باردار باید سطح خودمراقبتی خود را برای خود، فرزندان ، خانواده و اطرافیان  افزایش دهند و نگران خدمات و مراقبت های بهداشتی کادر درمان نباشند.

انتهای پیام/رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک