پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ساعت ۱۲:۵۶

احتمال افزایش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ با پیروی از رژیم های غذایی کاهش وزن

متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: پیروی از رژیم های غیر علمی و خودسرانه کاهش وزن فرد را در معرض ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار می دهد.
احتمال افزایش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ با پیروی از رژیم های غذایی کاهش وزن,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک ،محمدرضا جلیلوند گفت: رژیم های کاهش وزن به ویژه رژیم های زیر 1500 کیلو کالری با تضعیف سیستم ایمنی و افزایش آسیب پذیری، فرد را در معرض بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری کووید ۱۹ قرار می دهد.


دکتر جلیلوند به اهمیت توجه به دریافت کافی انرژی و پروتئین در برنامه روزانه اشاره کرد و افزود: دریافت کافی انرژی و پروتئین روزانه در پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی و ... تاثیر به سزایی دارد.


وی اظهار داشت: گنجاندن تخم مرغ، شیر کم چرب، پنیر کم نمک، غلات سبوس دار و سبزیجات در وعده صبحانه و مصرف روغن زیتون و کانولا به جای روغن های نباتی بی ارزش در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها تاثیر به سزایی دارد.


این عضو هیات علمی دانشگاه مصرف آویشن را برای محافظت از ریه در مقابل سموم استنشاق شده و هوای آلوده مفید و موثر دانست و خاطرنشان کرد: بهتر است از سیر برای تسکین سرفه ، سرماخوردگی، التهاب بافت مخاطی و ... استفاده کنید.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک