چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ساعت ۱۴:۵۷
مدیرکل بانوان استانداری خراسان شمالی اعلام کرد:

علاقه مندی دختران ترکمن به حرفه آموزی در کنار تحصیل

مدیر کل امور بانوان خراسان شمالی با بیان اینکه دختران ترکمن علاقه مند به یادگیری یک حرفه در کنار تحصیل هستندف گفت: در همین راستا آموزش های خیاطی و چرم دوزی در این شهرستان راز و جرگلان انجام شده است.
علاقه مندی دختران ترکمن به حرفه آموزی در کنار تحصیل,

به گزارش عصر اترک، ملحیه یغمایی، مدیرکل بانوان استانداری خراسان شمالی در مجمع مشورتی بانوان رازوجرگلان اظهارداشت: بهترین راهکار برای کمک به زنان جرگلانی دو موضوع تحصیل و اشتغال است چراکه زنان ترکمن علاقه ای زیادی به این دارند که در کنار تحصیل یک حرفه هم آموزش ببینید .

یغمایی افزود: با تعاملات صورت گرفته در سال گذشته در دبیرستان شبانه روزی گرکز ۶۰ دختر، آموزش خیاطی و چرم دوزی را در راستای  تبدیل جرگلان به قطب تولید پوشاک دیدند.

وی افزود : یکی از چالش هایی هم که در این منطقه وجود دارد ترک تحصیلی در مقطع متوسطه دو در بین دختران و ترک تحصیلی پسران در مقطع متوسطه یک است که جهت جلوگیری از این اتفاق نیز پیگیر ایجاد هنرستان در روستای بک پولاد هستیم .

 وی همچنین در حوزه ایجاد اشتغال نیز گفت : پرورش قارچ گالودرما که برای اولین بار در کشور قرار است کشت شود نیز در یکی از روستاهای جرگلان انجام خواهد شد .

یغمایی همچنین از پیشرفت پارک بانوان در شهر راز نیز خبر داد و گفت : جهت احداث این پارک ۴۵۰ میلیون تومان اختصاص یافت که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی دارد .

وی همچنین گفت : از طرف بنیاد علوی ۳هزار۵۰۰ بسته تغذیه ای بین بانوان باردار این شهرستان توزیع خواهد شد .

مدیر کل بانوان درباره فعالیت مجمع مشورتی بانوان رازوجرگلان نیز گفت : مجمع این شهرستان منسجم عمل نکرده است در حالی که شهرستان های دیگر مطالبات خود را پیگیر هستند.

یغمایی تاکید کرد: نیاز به همفکری بیشتری در این شهرستان داریم تا به مطالبات بانوان بیشتر توجه شود .

خبرنگار:رحیمی
انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک