یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ساعت ۱۱:۵۹

۹۰ درصد کودکان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ بدون علامت هستند

پزشک فوق تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: ۹۰ درصد کودکان مبتلا به بیماری کووید۱۹ بی علامت هستند.
۹۰ درصد کودکان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ بدون علامت هستند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، شاهین مافی نژاد گفت: خطر بروز بیماری کووید ۱۹ در کودکان به مراتب کمتر از بزرگسالان است و علایم بیماری در آن ها خفیف تر است.


مافی نژاد شایع ترین علامت بیماری کووید ۱۹ در کودکان را تب اعلام کرد و اظهار داشت: تب در بین  کودکان علامت دار ۱۳ درصد گزارش شده، این در حالی است که در بزرگسالان  ۴۳ درصد است .


وی با بیان این که عوارض بیماری کووید ۱۹ در کودکان نسبت به بالغین کمتر است، عنوان کرد: علایم گوارشی، تب، درد، اختلال در رفتار، درد شکم حاد، اختلال انعقادی و ... جزو علایم این بیماری در کودکان است و نارسایی قلب به شکل میوکاردیت در نوزادان مشاهده می شود.


این عضو هیات علمی دانشگاه تاکید کرد: اگر کودکی علایمی نظیر بی حالی شدید، تب همراه خونریزی داخل چشم ، اختلالات گوارشی به شکل تهوع شدید، دردهای شکمی، درد قفسه سینه،کبودی لب، راش های پوستی به شکل جوش، درد گردن و ... داشت، به طور حتم باید به پزشک متخصص کودکان و عفونی مراجعه کند.


دکتر مافی نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به آن که در حال حاضر درمان خاصی برای این بیماران وجود ندارد، استراحت، خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن با تجویز پزشک متخصص توصیه می شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک