یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ساعت ۱۰:۲۴
مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی تشریح کرد:

تغییر رویکرد کمیته امداد در اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: کمیته امداد برای اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش خود رویکرد جدیدی در قالب دو برنامه را در دستور کار قرار داده است تا همکاری میان کارفرما و مددجو صورت بگیرد.
تغییر رویکرد کمیته امداد در اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش,

مجید الهی راد، مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: سازمان کمیته امداد در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد دو برنامه را در دستور کار خود قرار داده است.

الهی راد گفت: در برنامه نخست، هر کارفرمایی که مددجوی کمیته امداد را به کار گیرد و در کارگاه خود فرصت شغلی به او بدهد، کمیته امداد به ازای هر مددجوی بکار گرفته شده 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با دوره بازپرداخت هفت ساله را می پردازد.

وی افزود: کارفرما باید مددجو را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: در مناطق محروم نیز این نهاد علاوه بر اعطای تسهیلات 50 میلیون تومانی تا 20 درصد از سهم پرداخت بیمه را به مدت دو سال به کارفرما پرداخت خواهد کرد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی تصریح کرد: اداره کل کمیته امداد استان در سال جاری تا سقف اعطای یک میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به کارفرما برای بکارگیری مددجویان را اختیار دارد که انجام دهد.

وی در ادامه درباره برنامه دوم اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد نیز عنوان کرد: برنامه دوم که طرح راهبری شغلی نامگذاری شده است، در این برنامه، کمیته امداد تسهیلات را به مددجو می پردازد و مددجو با کارفرمایی که درصدد ایجاد فرصت اشتغال است و زمینه اشتغال را فراهم کرده است، قرارداد همکاری می بندد تا کارفرما و مددجو با یکدیگر کار کنند و تسهیلات اعطایی به مددجو برای این فرصت اشتغال ایجاد شده، صرف شود.

جهت فقر در خراسان شمالی زنانه شده است

الهی راد، وی مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود با اذعان بر این نکته که فقر در خراسان شمالی رو به سوی زنانه شدن است، اظهار کرد: زنان مددجوی تحت پوشش این نهاد در سطح استان به عللی از جمله طلاق، فوت همسر، اعتیاد همسر، ورشکستگی همسر در شغل خود و یا رها شدن خانواده از سوی همسر، سرپرست خانواده شده اند که بار اصلی تامین هزینه های زندگی و مسئولیت نگهداری و تربیت فرزندان بر دوش این زنان افتاده است.

وی همچنین تصریح کرد: متاسفانه در بسیاری از موارد زنان مددجوی شاغل که برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده شان کار می کنند به اندازه زحمتی که متحمل می شوند، دستمزد نمی گیرند.

الهی راد یادآور شد: این زنان با چنگ و دندان تلاش می کنند که کانون اصلی خانواده را حفظ کنند تا از هم نپاشند.

انتهای پیام/ پاک منظر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک