چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ساعت ۹:۱۲
کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی:

ادغام دانشگاه تک جنسیتی نوعی سلب آزادی در عمل و انتخاب است

طوبی ولی پور در رابطه با ادغام دانشگاه کوثر با دانشگاه بجنورد گفت: در واقع ممانعت از ادامه حرکت فضای آموزشی تک جنسیتی نوعی سلب آزادی عمل و انتخاب افراد در جامعه قلمداد می شود.
ادغام دانشگاه تک جنسیتی نوعی سلب آزادی در عمل و انتخاب است,

طوبی ولی پور، کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی و مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با طرح ادغام دانشگاه کوثر با دانشگاه دولتی بجنورد اظهار داشت: باتوجه به اینکه جامعه ما جامعه اسلامی بوده و بر اساس دموکراسی دینی حرکت می کند شهروندان چنین جامعه ای حق انتخاب دارند که چگونه زندگی کنند و فرزندان خود را در چه مکانی برای تحصیل بفرستند.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده ها تمایل دارند فرزندشان در محیطی آرام و بدون دغدغه تحصیل کنند، ادامه داد: قطعا دانشگاه تک جنسیتی از نظر روحی و روانی فضای آرامی برای جوانان هست و دغدغه خانواده نیز کمتر خواهد بود.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: در واقع ممانعت از ادامه حرکت فضای آموزشی تک جنسیتی نوعی سلب آزادی عمل و انتخاب افراد در جامعه قلمداد می شود.

 

ولی پور اضافه کرد: با حذف و ادغام این دانشگاه ها ناخودآگاه بسیاری از خانواده ها ادامه تحصیل فرزندانشان را لغو خواهند کرد و به اجبار انتخابی را در پیش می گیرند که باب میلشان نخواهد بود.

 

کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی مخالفت با فعالیت دانشگاه تک جنسیتی در استان را خلاف دموکراسی دینی عنوان کرد و گفت: دموکراسی دینی یعنی آزادی عمل بر اساس چهارچوب دین که حق تمامی مردم جامعه اسلامی است که باید از آن برخودار باشد.

 

انتهای پیام/ رحمانی
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک