چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۹:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۴:۱۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ساعت ۱۹:۱۳

تمهیدات رسانه‌ای آستان قدس در محرم‌الحرام

آستان قدس رضوی امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی، تمهیدات ویژه‌ای در حوزه رسانه‌ خود در ایام محرم و صفر دارد.
تمهیدات رسانه‌ای آستان قدس در محرم‌الحرام,
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، آستان قدس رضوی از دیرباز در زمینه پوشش رسانه‌ای ایام عزاداری محرم و صفر حسینی همواره پیشگام بوده و همواره برنامه‌های متنوعی مناسب این ایام تدارک دیده است.

یکی از ویژگی‌های برنامه‌های آستان قدس رضوی در این ایام این بوده که این برنامه‌ریزی متناسب با گروه‌های سنی مختلف انجام شده و ملیت‌های مختلف نیز حتی در این برنامه‌ها کاملا دیده شده‌اند.

امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا اما شکل و شمایل برنامه‌ها تا حدود زیادی تغییر کرده و برنامه‌ها بیشتر با محوریت رسانه‌های بصری و شنیداری و البته فضای مجازی تدارک دیده شده‌اند.

در این میان فضای مجازی نقش پررنگ‌تری در این ایام برعهده دارد و تکیه مجازی آستان قدس رضوی نیز در این راستا برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

همچنین در سطح بین‌المللی و ویژه زائران غیرایرانی نیز برنامه‌های مختلفی توسط معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی و اداره امور زائران غیرایرانی تدارک شده است.

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد؛ مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی درباره فعالیت‌های این مدیریت در فضای مجازی به ویژه در شرایط حال حاضر حرم مطهر رضوی بیان کرد: بخش فضای مجازی پورتابل معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با توجه به کاهش سفرهای زائران و مخاطبان خارج از کشور به مشهد مقدس به صورت شبانه روزی با 10 زبان عربی، انگلیسی، فرانسه، اردو، اسپانیولی، آذری، ترکی و اندونزیایی، روسی و پشتو در شبکه‌های اجتماعی مختلف در حال فعالیت است.

وی عنوان کرد: در این بخش تمامی تولیدات و مدیریت صفحات توسط نیروهای متخصص آشنا به زبان‌های خارجی و همچنین با کمک شیفتگان و دلدادگان حضرت رضا(ع) از دورترین نقاط جهان انجام می‌شود.                       

هاشمی نژاد ادامه داد: تمام مراحل تولید شامل ایده‌پردازی، تحقیقات، سناریونویسی، ضبط و تدوین، انتشار و... به صورت کامل در همین مجموعه انجام می‌شود که به نوبه خود در فضای شبکه‌های فعال معارفی منحصر به فرد است.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی با اشاره به برگزاری کمپین‌ها در مناسبت‌های ویژه مطرح کرد: این روش یکی از شیوه‌های نوینی است که در این بخش با هدف تعامل و ایجاد انس و الفت میان مخاطبان خارج از کشور و حرم مطهر امام رضا(ع) مورد استفاده قرار می‌گیرد به طوری که از ابتدای سال جاری کمپین های بزرگی از جمله »تنها امید به مناسبت نیمه شعبان»، «ماه مبارک رمضان با بیش از هزار اثر تولیدی به 6 زبان»دهه کرامت» و... توسط این مجموعه برگزار شده است.

 وی با اشاره به استقبال مخاطبان خارج از کشور از تولیدات منتشر شده این مدیریت در فضای مجازی اظهار کرد: در دهه کرامت سال جاری و به خاطر شرایط خاص حاکم بر اماکن متبرکه و مذهبی از جمله بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) که متاثر از ویروس کرونا بوده است، فعالیت‌های خوبی توسط این مدیریت در فضای مجازی انجام شد که با استقبال خوب مخاطبان خارج از کشور همراه بود.  

مدیر امور زائران غیرایرانی با اشاره به این فعالیت‌ها عنوان کرد: تولیدات رسانه‌ای، پخش زنده، برنامه تولیدی، کمپین‌های دهه کرامت، پست گذاری در کانال‌ها و شبکه‌های فضای مجازی، معرفی کتاب، تهیه موشن گرافی، سرود، پوستر، پخش زنده و مستقیم از حرم مطهر، ویدئوهایی در مورد امام رضا(ع)، پخش موارد تولید شده در مجموعه آستان قدس در دهه کرامت، مولودی خوانی پخش زنده مشترک با سه نفر از مداحان مطرح جهان عرب، کمپین عبق الرضا(ع)، زیارت نیابتی و برنامه‌های مشترک با سایر اعتاب مقدسه جهان اسلام، و... از جمله فعالیت های انجام شده در فضای مجازی در دهه کرامت سال جاری بوده است.

انتهای پیام/282/ت

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک