جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۹/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ساعت ۱۳:۲۸
استاندار خراسان شمالی:

محور توسعه شهرستان فاروج بر مبنای زعفران و انگور قرار گیرید

استاندار خراسان شمالی: اکثر جمعیت شهرستان فاروج را روستاییان تشکیل می‌دهند لذا با پتانسیل کشاورزی که شهرستان دارد و با جایگاه بسیار مطلوب زعفران و انگور در کشور محور توسعه این شهرستان بر این اساس پایه ریزی شود.
محور توسعه شهرستان فاروج بر مبنای زعفران و انگور قرار گیرید,

به گزارش صبح‌فاروج، دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی در جلسه با اقشار مردم گفت: با توجه به پتانسیل های موجود، پیشران نخست اقتصادی استان و شهرستانها در سند توسعه، کشاورزی است لذا نیازمند ارائه طرح های بیشتری برای پیشرفت این حوزه هستیم.

استاندار خراسان شمالی گفت: شهرستان فاروج رتبه نخست تولید زعفران استان و رتبه نخست تولید انگور استان را داراست که این محصولات در کشور نیز جایگاه مطلوبی دارد لذا نیازی به معرفی ندارد اما متاسفانه شاهد معیشت سخت و عدم درآمد مردم  دراین شهرستان هستیم.

دکتر شجاعی با اشاره به اینکه باید انگور و زعفران محورهای توسعه شهرستان فاروج قرار گیرد گفت:  تغییر الگوی کشت، ترویج و توسعه، تقویت بخش های فرآوری و صادرات و صنایع وابسته به این محصولات باید در دستور کار قرار گیرد تا ضمن توسعه وضعیت معیشتی مردم که عمده از راه کشاورزی است را بهبود بخشد.

وی با اشاره به نقش مهم تعاونی ها و تضمین توسعه به شرط حضور مردم در صحنه گفت: : تعاونی ها فقط شکل گرفته اند اما کاری به آنان داده نمی شود در حالیکه مردم محور اصلی در این تعاونی ها هستند لذا باید توجه جدی تری به تعاونی ها شود بنابراین با اولویت تعاونی های فعال، طرح هایی برای توسعه و پیشرفت به آنان ارائه شود.

وی همچنین افزود: برای توسعه شهرستان سند توسعه ای تدوین شده است لذا برای هر اقدامی و در تمام موارد مسیر حرکت ما در خدمت رسانی به مردم باید بر اساس این سند باشد.

انتهای پیام/ م.شادکام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک