پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ساعت ۹:۴۶
خطیب نماز جمعه اسفراین عنوان کرد :

فلسفه وجودی عزاداری‌های همه عزاداران حسینی فریاد ستمدیدگان بر علیه ستمگران است

خطیب نماز جمعه اسفراین فلسفه وجودی عزاداری‌های همه عزاداران حسینی را فریاد ستمدیدگان بر علیه ستمگران دانست خاطر نشان کرد :در باور های عزاداری باید ما همه عزاداران مدعی باشیم یعنی هم ادعا و هم استدلال داشته باشیم.
فلسفه وجودی عزاداری‌های همه عزاداران حسینی  فریاد ستمدیدگان بر علیه ستمگران است ,

به گزارش پایگاه خبری سپهرآیین ، حجت الاسلام محمدیان،  امام جمعه اسفراین  در خطبه های  نماز جمعه ۷ شهریور ماه ضمن توصیه به تقوای الهی و پرهیز از گناه  و رفتن به سمت و سوی خوبیها اظهار کرد :از خدای منان می‌خواهیم به حق روز جمعه ما را از رهروان  آیین حسینی قرار بدهند .

محمدیان در ادامه در بحث تقوا پیشگی و پاسداشت از آیین حسینی مخصوصاً مراقبت از باورهای هیئت های مذهبی و عزاداری برای امام حسین علیه السلام گفت: عزاداری حسینی را به هرحال فریاد ستمدیدگان بر علیه ستمگران بدانیم.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی عزاداری‌های همه عزاداران حسینی  را فریاد ستمدیدگان بر علیه ستمگران دانست خاطر نشان کرد :در باور های عزاداری باید ما همه عزاداران مدعی باشیم یعنی هم ادعا و هم استدلال داشته باشیم
قدیر محمدیان با بیان این که می‌بینیم در بعضی از هیئت های مذهبی فقط در مرحله شور قرار دارند گفت:  اگر از آنان بخواهیم چند مورد از باور های عزاداری را بیان کنند یقیناً مطلبی ندارند یا اگر هم بگویند در حد کلی گویی می گویند و می دانند و لذا از همین خلاء دشمن نهایت استفاده را کرده است و شبهاتی را بیان کرده است که نتیجه آن می شود چند روز تعطیلی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و ترافیک بالا به سمت مناطق خوش آب و هوا بیشتر می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد چون دشمن از این خلا باور ها و ادعای مستند استفاده کرده به هر میزانی که از فلسفه وجودی عزاداری ها که همان فریاد ستمدیدگان بر علیه ستمگران است بگوییم آنها باز شبهات دیگری را مدعی می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه اسلام همه چیز را جمعی میخواهد افرود: نماز را جماعت میخواهد می گویداشکالی ندارد در خانه نیز فرادا اگر بخوانی اما ثواب این دو رکعت به جماعت برابری می‌کند با چهل سال نماز در خانه پس جماعت مهم است.
حال اینکه بعضی افراد می گویند هر خانه یک حسینیه اینها میدانند ثوابی دارد اما ثواب هیچگاه اندازه ثواب جمعی نیست ما اگر همه چیز را بصورت جمعی تقویت کردیم برد کردیم مثل تقوای جمعی، تقوای اجتماعی.

خطیب نماز جمعه اسفراین یکی از کارکردهای منبری ها و هیئتی ها این باید باشد که بتوانند تبیین درستی از این موضوع داشته باشند که جایگاه و خاستگاه امام حسین علیه السلام شخصی نبوده بلکه شخصیتی بوده است و جایگاه امام حسین علیه السلام رهبریت دینی بوده است و اصلاح امت جدش بوده است
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در خطبه دوم نماز جمعه  ضمن گرامیداشت و مهم بودن همه مناسبت ها و رویدادها افزود:  تاسوعاوعاشوراشمس وقمری هستند که پس از طلوع نه اینکه غروب وافول نکرده اند،بلکه نورانیت آنها روز به روزدرخشنده تروجهانی تر شده است ونبایداجازه بدهیم که این دو نور گرفتارکسوف وخسوف دست سازبشری شوند.

وی خاطر نشان کرد: بلاشک ندای تعطیلی تاسوعاءوعاشوراءازهر حلقومی درآمده باشدحتماندای باطلی است وشاید این دو درشرایط خاصی مانند بلای کرونا تعدیل بشوند ولی تعطیل نمیشوند.

انتهای پیام/حسن آبادی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک