سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۶/۱۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس فیلم و کلیپ | کد خبر: ۲۸۳۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ساعت ۱۲:۲

فیلم/ اهالی شهرک شاهد بجنورد محله را به عشق اباعبدالله حسینیه کردند

مردم شهرک شاهد بجنورد در شرایط فعلی باتوجه به اینکه شرایط حضور برخی افراد با سنین مختلف در حسینیه ها ممکن نیست، هر روز عصر به عشق اباعبدالله کوچه را آب و جارو می کنند و با پهن کردن زیراندازهای شخصی جلو درب منزلشان به عزاداری می پردازند.

به گزارش  عصراترک،  در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) نیز شکل دیگری به خود گرفت اما تعطیل نشد، این آیین ها براساس مصوبات ستاد ملی کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی هر شب در مکان های در نظر گرفته شده برگزار می شود.

مردم مرکز خراسان شمالی همچون سایر نقاط کشور از این قافله جانماندند و بیرق حسین را بر زمین نگذاشتند بلکه با راه انداختن پویش هایی همچون هر خانه یک حسینیه و هر محله یک حسینیه عشق ابدی شان را به امام حسین (ع) ثابت کردند که تا زنده هستند این عشق زنده خواهد بود.

کار وصف نشدنی مردم در محله شهرک شاهد بجنورد عمق عشق وارادت به امام حسین (ع) را به خوبی معنا بخشیده است، هر روز عصر ساعت 6 تمامی زنان محله جارو در دست کوچه را برای عزاداری آب و جارو می کنند و هر کس با زیرانداز شخصی مقابل درب حیاط خانه اش را فرش می کند و با آمدن مداح مراسم شکل رسمی به خود می گیرد، مراسم تا زمان نماز مغرب ادامه پیدا می کند و مردم در کنار خواندن زیارت عاشورا در عزای سرور و سالار شهیدان اشک می ریزند و مهر تمدیدی دیگر بر عشقشان به حسین(ع) می زنند زیرا به آنها ثابت شده است هر آنچه دارند از حضور امام حسین (ع) در زندگی ها است.

 

 
فیلم از بهرام میکده/ تدوین از محمد شادکام 
 
انتهای پیام/
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک