دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ساعت ۱۵:۴۵
شورای شهر بجنورد تصمیم گرفت؛

چکش کاری پروژه رز بجنورد در کمیسیون برنامه و بودجه شورا/اعلام رای نهایی در ۴ شنبه جاری

اعضای شورای شهر بجنورد امروز در جلسه رسمی این شورا تصمیم گرفتند که بررسی جوانب پروژه سرمایه گذاری رز بجنورد در روز چهار شنبه جاری در کمیسیون برنامه و بودجه انجام و رای گیری نهایی درباره آن اعلام شود.
چکش کاری پروژه رز بجنورد در کمیسیون برنامه و بودجه شورا/اعلام رای نهایی در 4 شنبه جاری,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، بهمن جباری، رییس شورای شهر بجنورد امروز در جلسه رسمی شورای شهر بجنورد درباره اجرای پروژه مشارکتی، سرمایه گذاری احداث مجتمع تجاری، مسکونی، رفاهی و فرهنگی رز بجنورد اظهار کرد: سرمایه گذار این پروژه در سطح چهار هکتار از زمین شهربازی بجنورد، هزار و 750 میلیارد تومان و شاید تا پنج هزار میلیارد تومان در قالب کنسرسیوم سرمایه گذاری خواهد کرد.

جباری گفت: این پروژه کاربری مسکونی، تجاری، رفاهی، تفریحی، فرهنگی و پارکینگی دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر برای توافق میان سرمایه گذار و شهرداری بجنورد به منظور اجرای این پروژه، پیش نویسی تنظیم شده است که در صورت رای مثبت اعضای شورای شهر بجنورد به اجرای آن، سرمایه گذار باید مقدمات کار  را آماده و آورده نقدی خود را به حساب مشترک میان طرفین واریز کند تا قرارداد نهایی امضا شود.

جباری با تصریح بر این مطلب که آورده سرمایه گذار برای اجرای این پروژه نقد است، تاکید کرد: رای مثبت اعضای شورای شهر بجنورد به این پروژه یک فرصت طلایی برای توسعه شهر بجنورد و درآمدزایی شهرداری بجنورد خواهد بود.

وی یادآور شد: برای اجرای این پروژه 14 ماه گفت و گو میان سرمایه گذار و شهرداری و شورای شهر بجنورد جریان داشته است.

رییس شورای شهر بجنورد افزود: با اجرای این پروژه 15 خدمت در این فضا آماده سازی می شود.

مهدی محمدی، عضو شورای شهر بجنورد نیز با اعلام موافقت با اجرای این پروژه در زمین جانمایی شده، اظهار کرد: هیچ پروژه ای را به طور مطلق نمی توان صفر و یا نمی توان صد در نظر گرفت بلکه هر پروژه ای نقاط ضعف و قوتی دارد که باید اثرات نقاط ضعف آن را کاست و نقاط مثبت آن را تقویت کرد.

محمدی پیشنهاد کرد: برای کاهش دغدغه های مطرح شده پیرامون عملیاتی شدن این پروژه در زمین جانمایی شده، یک مشاور انتخاب شود و امضای اول میان طرفین ( سرمایه گذار و شهرداری بجنورد) بابت پیش نویس تنظیم شده، باشد تا سرمایه گذار مقدمات کار را آماده کند و قرارداد نهایی میان طرفین امضا شود.

وی یادآور شد: بخشی از زمینی که از این پارک بابت اجرای پروژه اختصاص خواهد یافت را می توان از محل بانک زمین در اختیار شهرداری بجنورد به احداث فضای سبز جدید دیگری در شهر بجنورد اختصاص داد.

جمشید گریوانی، دیگر عضو شورای شهر بجنورد نیز با اعلام موافقت با اجرای این پروژه عنوان کرد: زمین های مختلفی به سرمایه گذار پیشنهاد شد که ایشان زمین چهار هکتاری شهربازی بجنورد را انتخاب کرد.

گریوانی تصریح کرد: سرمایه گذار قطعا به دنبال زمینی خواهد بود که از محل اجرای پروژه سود سرمایه هزینه شده را بتواند بدست آورد.

زهرا هاشمی نیز از دیگر اعضای شورای شهر بجنورد در دفاع از تحقق اجرای این پروژه در بجنورد پیشنهاد کرد: شهربازی و فضای سبز جدیدی را می توان در نقطه ای دیگر از این شهر ساخت اما باید این سرمایه گذاری را حفظ کرد.

با این وجود، علیرضا باغچقی، نائب رییس شورای شهر بجنورد با اعلام مخالفت از جانمایی زمین برای اجرای این پروژه عنوان کرد: با اصل سرمایه گذاری بابت پروژه معرفی شده مخالف نیستم اما با انتخاب این زمین برای اجرای این پروژه که بخشی از فضای پارک شهربازی بجنورد است، مخالف هستم.

باغچقی تصریح کرد: ابتدا سطح اشغال برای اجرای این پروژه 30 درصد اعلام شد اما الان اعلام می شود که سطح اشغال زمین برای اجرای آن 90 درصد خواهد بود.

وی افزود: ابتدا اعلام شد که سهم سود شهرداری بجنورد از محل اجرای این پروژه 45 درصد است درحالیکه در حال حاضر گفته می شود این سهم برای شهرداری بجنورد 22 درصد خواهد بود.

نائب رییس شورای شهر بجنورد خواستار شد: مشاور حقوقی برای شهرداری بجنورد در این پروژه قبل از تنظیم و امضای پیش نویس انتخاب شود و نظر مخالفان جانمایی زمین نیز در پیش نویس تنظیمی نوشته شود.

ابراهیم امانی، عضو شورای شهر بجنورد که از مخالفان زمین جانمایی شده بود، در این جلسه گفت: قرار نیست که چون تجهیزات شهربازی بجنورد مستهلک شده است، زمین شهربازی را واگذار کنیم درحالیکه ابتدا باید به فکر احیای شهربازی می بودیم نه به فکر حذف آن.

مصطفی دلیریان، عضو شورای شهر بجنورد نیز از مخالفان جانمایی زمین برای این پروژه اظهار کرد: باید بر روی جنبه های مختلف این پروژه بررسی های کارشناسی انجام شود.

دلیریان خواستار شد: بررسی این پروژه به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد ارجاع تا بابت آن تصمیم نهایی گرفته شود.

سید محسن موسوی نیز از دیگر اعضای شورای شهر بجنورد با اعلام مخالفت نسبت به زمین جانمایی شده بابت اجرای این پروژه عنوان کرد: شهربازی بجنورد کارکرد خدماتی دارد و احداث این پروژه تنها فضای آماده سازی شده برای بانوان بجنورد را نیز حذف خواهد کرد.

موسوی گفت: خواستار هستم این پروژه در مکان دیگری احداث شود.

هادی زارعی، شهردار بجنورد نیز در این جلسه درباره اجرای این پروژه در بجنورد اعلام کرد: زمین های مختلفی به سرمایه گذار معرفی شد که در نهایت ایشان همین زمین را انتخاب کرد.

زارعی گفت: از زمین 35 هکتاری شهربازی چهار هکتار آن را برای اختصاص به این پروژه مد نظر قرار داده ایم.

وی یادآور شد: سرمایه گذاری این سرمایه گذار برای اجرای این پروژه نقدی است که سهم سود شهرداری بجنورد از محل اجرای این پروژه 22 درصد خواهد بود.

وی تصریح کرد: چرخ شهرداری بجنورد باید از محل سرمایه گذاری ها بچرخد و این نیز یک فرصت بسیار مناسبی خواهد بود.

شهردار بجنورد افزود: آورده سرمایه گذار ضمانت اجرایی این پروژه خواهد بود.

به گزارش عصر اترک، گفت و گو، بررسی و تصمیم گیری نهایی درباره جوانب مختلف اجرای این پروژه در زمین جانمایی شده به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد در روز چهار شنبه جاری ارجاع شد.

انتهای پیام/قهرمانی  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک