پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ساعت ۱۰:۴۰
مدیرکل آموزش و پرورش استان:

۴۸۰۰ دانش آموز خراسان شمالی ثبت نام نکرده اند

عباس سعیدی با اشاره به جمعیت 180 هزار نفری دانش آموزان خراسان شمالی گفت: 175 هزار و 229 دانش آموز یعنی حدود 97.3 درصد ثبت نام کرده اند و تقریبا 4هزار و 800 نفر هنوز ثبت نام نشده اند.
4800 دانش آموز خراسان شمالی ثبت نام نکرده اند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، عباس سعیدی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: ، البته این آمار برگرفته از سامانه سناد است و احتمال اینکه تعدادی از دانش آموزان ثبت نام اما در سامانه ثبت نشده باشد نیز وجود دارد.

 سعیدی با بیان این که بازگشایی مدارس بر اساس وضعیت سفید، زرد و قرمز کرونا خواهد بود، افزود: پانزدهم شهریور به طور رسمی سال تحصیلی جدید را با حضور دانش آموزان یا تعداد کمی از آن ها شروع خواهیم کرد .

وی خاطرنشان کرد: شبکه شاد جدید با امکانات جدید رونمایی می شود و موارد لازم به فرهنگیان ابلاغ شده است و معلمان در 15 شهریور با ابلاغ رسمی وارد مدارس می شوند.

وی با تاکید بر کمبود فضای آموزشی در استان گفت: امسال 20 آموزشگاه از اداره کل نوسازی مدارس تحویل گرفته شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: کلاس های آموزشی بر اساس وسعت کلاس ها و با رعایت پروتکل های بهداشت برگزار می شود بطوری که فاصله دانش آموزان با یک متر و نیم تا یک متر و  20 سانت فاصله را در نظر می گیریم و اگر به 10 نفر رسیدیم برای آن 10 نفر برنامه ریزی و برای 10 نفر بعدی در روز دیگر اقدام می شود.

سعیدی با اشاره به این که ما موظف به آموزش دانش آموزان هستیم و این موضوع از راه های مختلف در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: حدود 70 هزار دانش آموز سال گذشته نتوانستند وارد شبکه شاد شوند و امسال هم ممکن است این اتفاق بیفتد اما زیرساخت ها در مناطق محروم، روستایی و کمتر برخوردار فراهم و حاشیه شهر به مودم رایگان، اینترنت پرسرعت و اتصال رایگان مجهز شده است.

وی ادامه داد: در مناطقی که آنتن دهی ضعیف است، مدیر مدرسه می تواند از طریق مودم درس نامه و فلش نامه تهیه کند و محتوا را از شاد بگیرد.

به گفته وی، تهیه فلش مموری و سی دی فشرده جزو راهکارهای ماست که بتوانیم با هدایت و حمایت مدیران انجام دهیم تا دانش آموزان از چرخه آموزش باز نمانند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین در خصوص فرم مدارس نیز گفت:  لباس فرم مانند سال های گذشته اجباری نیست به طوری که سال تحصیلی گذشته هم که 180 هزار دانش آموز داشتیم فقط  30 هزار لباس فرم دوخته شد اما ممکن است برخی انجمن اولیا و مربیان برای آن به تفاهم رسیده باشند.

سعیدی افزود: مدارس باید از طریق برنامه شاد، نیمه حضوری یا حضوری که در دستورالعمل بازگشایی مدارس تعریف شده است فعالیت کنند ضمن این که شهریه فوق برنامه نباید پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: 15شهریور به شکل نمادین و ویدئو کنفرانس مدارس را بازگشایی خواهیم کرد و این که چه تعداد از دانش آموزان حضور داشته باشند باید ستاد استانی کرونا اعلام کند.

به گفته او، برای ضدعفونی مدارس تامین اعتبار انجام شده و دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه دست های خود را ضدعفونی می‌کنند.

انتهای پیام/گ

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک