چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ساعت ۱۴:۹
معاون اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

۳۶ بسته تامین مالی آماده اعطا به شرکت های پیش رو/صرف ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: 36 بسته تامین مالی مبتنی بر قرارداد با شرکت های پیش رو ( صنایع فرآوری محصولات دامی و کشاورزی) در کشور را در سال مالی 99 اجرایی خواهیم کرد.
36 بسته تامین مالی آماده اعطا به شرکت های پیش رو/صرف 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اقتصادی و سرمایه گذاری خراسان شمالی درباره بسته تامین مالی مبتنی بر قرارداد با شرکت های پیش رو در کشور اظهار کرد: این سیاستگذاری در راستای توسعه زنجیره تولید و فرآوری محصولات خام بخش کشاورزی و دامی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

منصوی گفت: در سال مالی 99، 36 بسته تامین مالی مبتنی بر قرارداد با شرکت های پیش رو ( صنایع فرآوری محصولات دامی و کشاورزی) در کشور را اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: به ازای هر بسته تامین مالی مبلغ 100 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های پیش رو اعطا می شود تا این شرکت ها، نهاده ها را در اختیار کشاورزان و دامداران قرار دهند که محصول خام تولید شود، سپس این شرکت های پیش رو نسبت به فرآوری و فروش آنها اقدام خواهند کرد.

وی در ادامه به اعطای تسهیلات به طرح های مشاغل پایدار روستایی و عشایری نیز اشاره کرد و گفت: از سال 97 تا به کنون از محل ایجاد اشتغال های جدید سالانه در کشور سهم ایجاد اشتغال پایدار روستایی از محل تسهیلات در کشور از سه درصد به 29 درصد رسیده است.

منصوری گفت: از سال 97 تا به کنون 12 هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری در کشور اعطا شده است.

وی درباره اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا نیز اعلام کرد: متقاضیان برای اخذ تسهیلات تا سقف 16 میلیون تومان باید سفته و چک به بانک ارائه دهند.

وی افزود: درصورتیکه تسهیلات درخواست شده بیش از 16 میلیون تومان باشد، متقاضی می بایست به بانک ضامن معرفی کند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در صورتیکه بانک ها از این مصوبه تخطی کنند، متقاضیان موضوع را با ثبت در سامانه کارا گزارش دهند تا رسیدگی شود.

وی درباره اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی نیز اعلام کرد: بانک مرکزی طی چند سال اخیر میزان اعتبارات برای اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی در کشور را از 800 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان کاهش داده است.

وی عنوان کرد: در همین راستا، وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی نیز الگوی جدیدی برای توسعه مشاغل خانگی در کشور تعریف و راه اندازی کرده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: رویکرد جدید اعطای تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی مبتنی بر آموزش متقاضیان، مشاوره متقاضیان برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، استاندارد سازی محصولات تولیدی، اتصال به بازار و عرضه محصولات با برند به بازارهای هدف است که در سال 98 این الگوی جدید در سطح 9 استان اجرایی شد.

منصوری افزود: این الگو در سال جاری در سطح کشور اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک