پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ساعت ۹:۷
دبیر شورای زکات استان :

۱۲ میلیارد تومان زکات در خراسان شمالی پرداخت شد

دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی گفت: از اول سال تاکنون ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده است که انتظار می‌رود این میزان تا پایان سال افزایش یابد.
۱۲ میلیارد تومان زکات در خراسان شمالی پرداخت شد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، مجید الهی راد، با بیان اینکه پارسال در این مدت ۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده بود افزود: بر اساس نیار سنجی انجام شده  ۷۲ درصد زکات جمع‌آوری شده به امور فقرا  و ۲۸ درصد دیگر در امور عمرانی آن منطقه هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه یک ریال از زکات جمع‌آوری شده در هر منطقه در جای دیگر هزینه نمی شود،تصریح کرد:  با نظر شورای زکات استان اعتبارات پرداختی مردم در همان منطقه که زکات جمع آوری شده است هزینه می شود.

دبیر شورای زکات خراسان شمالی با یاد آوری اینکه زکات پرداختی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد رشد داشته است، افزود: از محل منابع زکات امسال ۵۱ پروژه عام المنفعه درروستاهای پرداخت کننده زکات در حال ساخت است.

الهی راد  با تقدیر از همراهی مردم ولایتمدار استان خراسان شمالی در امر زکات گفت: هدف از پرداخت زکات فقر گشایی و برطرف کردن نیازهای مردم جامعه اسلامی است .

وی میزان زکات سال گذشته را بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون۵۰۴ روستا در استان مشمول زکات هستند که  طی سال گذشته ۳۱۰ روستا توفیق پرداخت زکات را داشتند.

وی با اشاره به هدف‌گذاری انجام‌شده امسال در حوزه زکات گفت: پیش‌بینی‌شده امسال دبیرخانه شورای زکات استان ۱۸ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری کند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک