چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۹:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۴:۱۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ساعت ۱۰:۸

تداوم مرمت و احیای بنای تاریخی سبزه‌میدان بجنورد

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از اجرای مرمت و احیای بنای تاریخی سبزه‌میدان بجنورد با اعتبار یک‌میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال خبر داد.
تداوم مرمت و احیای بنای تاریخی سبزه‌میدان بجنورد,

به گزارش خبر بجنا ؛ علی مستوفیان معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی  گفت :  قرارداد سبزه‌میدان بجنورد به پیمانکار ابلاغ شده است و این بنای تاریخی در سال جاری با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال مرمت و احیا می‌شود.

او افزود: مجموعۀ سبزهمیدان متشکل از یک کاروانسرا، حمام، راسته‌بازار و چند قهوه‌خانه از آثار دورۀ قاجار در شهر بجنورد است. شاخص‌ترین اثر این مجموعه کاروانسرا است که طرح کلی آن از یک میان سرا و ۳۴ حجره در اطراف آن تشکیل‌شده است.

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی با بیان اینکه مجموعه سبزه میدان با شماره ۱۴۲۲۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، عنوان کرد: «هرساله اعتباراتی برای مرمت این بنای تاریخی اختصاص می‌یابد.

تاکنون ۶۵۵ اثر طبیعی، تاریخی، ناملموس و اثر منقول از استان خراسان شمالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که از این تعداد، ۵۱۱ اثر تاریخی، ۴۹ اثر طبیعی و ۷۵ اثر ناملموس و ۲۰ اثر منقول تاریخی است. باشگاه خبرنگاران/

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک