چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ساعت ۱۶:۱۴
در جلسه شورای شهر بجنورد صورت گرفت؛

تعیین سرنوشت رز به وقت اضافه کشیده شد

هر چند امروز جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد به منظور تصمیم گیری نهایی بابت اجرای پروژه مشارکتی-سرمایه گذاری رز در شهر بجنورد برگزار شد، اما تعیین تکلیف اجرای آن به علت وجود ابهاماتی در پیش نویس پروژه به یک ماه آینده موکول شد.
تعیین سرنوشت رز به وقت اضافه کشیده شد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، صبح امروز ( چهار شنبه، 12 شهریور ماه 99) جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد به منظور بررسی جوانب اجرای پروژه مشارکتی-سرمایه گذاری رز در سطح چهار هکتار از پارک شهربازی بجنورد همچنین رفع ابهامات پیرامون اجرای آن و اتخاذ تصمیم نهایی بابت آن برگزار شد.

با توجه به اینکه، این جلسه از ساعت 10 صبح امروز با حضور شهردار، اعضای شورای شهر بجنورد همچنین تعدادی از شهروندان و خبرنگاران مرکز استان برگزار شد، اظهار نظر حاضران در جلسه درباره مفاد پیش نویس اجرای این پروژه و طرح مسائلی درباره جزئیات پروژه و موضوعات حقوقی آن تا ساعت یک بعد از ظهر به طور انجامید.

در این جلسه، پنج نفر از اعضای شورای شهر بجنورد درباره جانمایی زمین و اختصاص آن به پروژه رز، جزئیات کاربری های مطرح شده در این پروژه، سهم سود طرفین از این پروژه، سطح اشغال زمین جانمایی شده و مسائل حقوقی آن و ... طرح موضوع کردند و خواستار شنیدن پاسخ های شفاف از سوی رییس شورای شهر بجنورد همچنین رییس کمیسیون برنامه و بودجه این شورا نسبت به این پیش نویس شدند که البته آنان عنوان کردند که با اصل سرمایه گذاری مخالف نیستند فقط خواستار شفاف سازی درباره ابهامات پیش نویس هستند.

همچنین یک نفر از این پنج عضو نیز با صراحت با جانمایی زمین مخالفت رسمی خود را اعلام کرد و خواستار جانمایی جدید برای اجرای این پروژه شد.

با این وجود، سه عضو دیگر این شورا که از موافقان اصلی با اجرای این پروژه در محل جانمایی شده بودند نیز تلاش می کردند با بیان جواب هایی به پنج عضو دیگر این شورا پاسخی داده باشند که البته این پنج نفر قانع نشدند.

در همین راستا، مهدی محمدی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد نیز با طرح این موضوع که هنوز موارد احراز صلاحیت سرمایه گذار، جزئیات کاربری های موجود این پروژه همچنین نبود پیوست های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ترافیکی و ... در پیش نویس این پروژه مشخص نشده است از اعضای شورای درخواست کرد که رای خود را درباره از دستور کار خارج شدن این پروژه از این کمیسیون برای بررسی جزئیات هر چه بیشتر آن اعلام کنند که با رای اکثر اعضا، پرونده این پروژه از دستور کار این کمیسیون خارج شد.

پس از آن، مهدی محمدی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد در تماس تلفنی با سرمایه گذار این پروژه، موضوع را به سرمایه گذار اعلام کرد که سرمایه گذار نیز در جواب گفت " عده ای از دوستان به من گفته بودند که هیچ پروژه سرمایه گذاری در مرکز خراسان شمالی به نتیجه نرسیده است، با این وجود، بنده پنج بار با دعوت شورای شهر بجنورد به بجنورد آمدم و امروز برای من مسجل شد که نباید در این شهر سرمایه گذاری کنم، من بخاطر بهمن جباری ( رییس جدید شورای شهر بجنورد) و دیگر اعضای موافق اجرای این پروژه در بجنورد به آن شهر آمدم تا سرمایه گذاری را انجام دهم و حال به آقای جباری می گویم که عیبی ندارد و بابت اجرایی نشدن آن خود را ناراحت نکنید" .

پس از آن، مهدی محمدی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد نیز عنوان کرد " اعضای شورای شهر بجنورد با اصل اجرای پروژه رز و عقد قرارداد آن هیچ مخالفتی ندارند، با این پروژه نسبت به جزئیات اجرای پروژه ابهاماتی دارند که می خواهند رفع شود و البته بررسی جوانب سرمایه گذاری هزار و 750 میلیارد تومانی نیز به صرف زمان نیاز دارد" .

در عین حال، سرمایه گذار نیز در پاسخ به صحبت مهدی محمدی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد اعلام کرد " بابت رفع ابهامات و توضیح درباره جزئیات آن آماده برپایی جلسه با اعضای شورای شهر و شهردار بجنورد هستم" .

به گزارش عصر اترک، در پایان این جلسه مقرر شد که با لغو مرخصی تابستانه شورای شهر بجنورد، طی یک ماه پیش رو اعضای شورای شهر بجنورد جلسات کمیسیون ها را برای بررسی کاربری های پروژه و شفاف سازی موضوعات پیرامونی و حقوقی آن برگزار کنند و طی همین مدت تصمیم نهایی بابت اجرای آن را به رای بگذارند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک