پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ساعت ۱۳:۱۲

آخرین وضعیت تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا

مدیر دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت تولید واکسن آنفلوانزا در ایران گفت: یک شرکت دانش بنیان به زودی این واکسن را وارد بازار می کند.
آخرین وضعیت تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا,

دکتر حسین وطن پورافزود: با توجه به اینکه در شهریورماه هستیم و فصل سفارش واکسن آنفلوانزا در سطح دنیا در این ماه آغاز می‌شود، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در حال خرید واکسن و تأمین نیاز کشور است.

وی افزود: عملیات مربوط به سفارش و ذخیره سازی واکسن در حال انجام است که تا آخر شهریورماه توزیع آن آغاز شود. اقشار در معرض آسیب در اولویت دریافت واکسن قرار دارند.

مدیر دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره تولید واکسن آنفلوانزا در کشور گفت: یکی از شرکت‌های دانش بنیان تولید واکسن آنفلوانزا را انجام داده است. دانش تولید واکسن آنفلوانزا را در کشور کسب کرده‌ایم اما نیاز به حمایت مالی دارد تا بتواند ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.

وی گفت: در واقع بین میزان تولید واکسن آنفلوانزا توسط شرکت‌های دانش بنیان و نیاز کشور به این واکسن خیلی فاصله است. چند جلسه با این شرکت برگزار شده است تا بتواند ظرفیت تولید خود را افزایش دهد تا بتوانیم به واکسن آنفلوانزا داخلی هم دسترسی پیدا کنیم.

وطن پور اظهار داشت: پیش بینی می‌کنیم که در پاییز از واکسن آنفلوانزای داخلی بتوانیم استفاده کنیم اما ظرفیت تولید آن نسبت به نمونه‌های وارداتی هنوز کم است.

وی درباره همزمانی بیماری کرونا و آنفلوانزا در پاییز و نگرانی متخصصان نسبت به این موضوع گفت: همه نگران این موضوع هستند که در دو جهت برای این موضوع در حال کار هستیم.

مدیر دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: محققان در شرکت‌های دانش بنیان در حال کار برای تولید کیت‌های تشخیصی ترکیبی کرونا و آنفلوانزا هستند و کارهای خوبی هم انجام شده است.

وی یادآور شد: این کیت‌های تشخیصی می‌تواند به صورت افتراقی تشخیص دهد که فرد به کرونا یا به آنفلوانزا مبتلا شده است.

وطن پور اضافه کرد: جهت دیگر کار، کار بیشتر روی واکسن آنفولانزا است که به عبارت بهتر چون واکسن آنفلوانزا هم می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند، می‌تواند برای مبارزه با بیماری کرونا مفید باشد.

مدیر دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره کیت‌های تشخیص سریع کرونا خاطرنشان کرد: ما در کشور به دانش تولید کیت‌های تشخیص سریع کرونا دست پیدا کردیم اما واقعیت این است که در دنیا منابع علمی و پزشکی چندان به کیت‌های تشخیص سریع اطمینان ندارند.

وطن پور تاکید کرد: البته ما در حوزه دانش بنیان باید چند پله از نیاز بازار جلوتر حرکت کنیم به هر حال دستیابی به دانش این تولیدات برای ما بسیار اهمیت دارد که بتوانیم در نهایت به صادرات دست پیدا کنیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک