چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۹:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۴:۱۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ساعت ۱۴:۴۷

تکریم و معارفه اولین شهردار یکه سعود با چاشنی گلایه

تکریم و معارفه اولین شهردار شهر تازه تاسیس یکه سعود در بخش جرگلان با حضور فرماندار و بخشدار و علمای منطقه جرگلان در حالی برگزارشد که با ابراز گلایه از تاخیر یک ساله در معرفی شهردار همراه بود.
تکریم و معارفه اولین شهردار یکه سعود با چاشنی گلایه ,

به گزارش عصر اترک، در این مراسم یکی از علمای جرگلان با انتقاد از اعضای شورای شهر یکه سعود و مسئولان از تاخیر در معرفی شدن اولین شهردار یکه سعود گفت: یک سال از ارتقا یکه سعود به شهر می گذرد و طی این مدت ۴ شهردار معرفی شد اما مورد تایید قرار نگرفت پنجمین فرد تایید شد.

خال محمد اخوند سرفراز اظهارکرد: تاخیر این چنینی برای ما قابل قبول نیست و باید زودتر از این ها شهردارمعرفی می شد.

وی ادامه داد: گرچه معرفی شهردار دیر انجام شد ولی امیدواریم در خدمات رسانی و ساخت شهر یکه سعود تاخیر نشود و کاستی های گذشته نیز جبران شود.

 اخوند سرفراز با اشاره به اینکه کسی که مسئولیت یک منطقه را قبول می کند، حاکمیت آن محل و جامعه را به عهده دارد، گفت: قصور در انجام وظایف و خدمت کردن باعث بی اعتمادی مردم به حاکمیت و نظام می شود .

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : امیدواریم از افراد مستعد بومی به عنوان نیروهای شهرداری شهر یکه سعود استفاده شود چرا که این بخش و شهر  افراد تحصیل کرده مخصوصا در حوزه عمران کم نداریم .


یکه سعود از مشکلات زیادی رنج می برد

درخشان عضو شورای شهر یکه سعود نیز  به مشکلات این شهر اشاره کرد و گفت: این شهر از چندین روستا و کلاته تشکیل شده و جمعیتی حدود شش هزار نفر دارد که دارای مشکلات اولیه  هستند.

خالمحمد اخوند  درخشان نبود آب شرب برای ۲۰۰ خانوار از این شهر و آبرسانی با تانکر، برخوردار نبودن صد خانوار از گاز طبیعی در محله خادمی ها را از جمله مشکلات این شهر تازه تاسیس عنوان کرد و افزود: چنانچه بر اساس طرح هادی در این شهر گاز رسانی شود این خانواده ها از نعمت گاز برخوردار نخواهند شد چراکه این تعداد خانوار در طرح نیستند.

درخشان نبود فضای سبز و سالن ورزشی را نیز از دیگر مشکلات این شهر عنوان کرد و گفت : ساخت سالن ورزشی شهر یکه سعود از دوسال قبل شروع شد اما تاکنون تنها فنداسیون آن اجرا شد ه و 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

همچنین وی اضافه کرد: درمانگاه این شهر جهت  شبانه روزی شدن مصوبه خود را گرفت اما در عمل هیچ کاری انجام نشده است .


ایجاد سه گلخانه در راز و جرگلان

فرماندار شهرستان رازوجرگلان نیز در این مراسم گفت: شهر یکه سعود جدیدالتاسیس است و شهرهایی که جدیدالتاسیس باشد مشکلات خاص خود را دارند.

روح الله حسین پور ضمن ارزوی موفقیت برای شهر دار جدید شهر یکه سعود افزود: طرح جامع این شهر بزودی مشخص می شود تا بخش اعظم مشکلات برطرف شود .

وی همچنین به ایجاد سه گلخانه در در این شهرستان اشاره کرد وگفت: بزودی سه گلخانه در شهر غلامان و روستای حصارچه و کرپشلی در بخش جرگلان ایجاد خواهد شد .

وی با اشاره به مسئله سالن یکه سعود نیز گفت: دوسال از کلنگ زنی این سالن گذشته است جهت تکمیل آن درخواست اعتبار شده است ضمن اینکه سه سالن دیکر در روستاهای ابریشم و گرکز و اشتوت نیز کلنگ زنی شده است و در حال اجرای فنداسیون است .

فرماندار رازوجرگلان: درباره شبانه روزی شدن درمانگاه شهر یکه سعود  نیز گفت: به ما گفته شد که اعتبار کافی جهت شبانه روزی شدن وجود ندارد که این دلیل برای ما قابل قبول نیست و پیگیر خواهیم شد.

در این جلسه از زحمات رشید نوروزی سرپرست شهرداری شهر یکه سعود تقدیر به عمل آمد و جابر خالدی بعنوان شهردار جدید معارفه شد .

 

خبرنگار: رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک