پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ساعت ۹:۵۹
پزشک فوق تخصص کودکان و نوزادان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

والدین از میزان طبیعی ویتامین دی بدن فرزندان خود مطمئن شوند

پزشک فوق تخصص کودکان و نوزادان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: والدین به منظور پیشگیری از بیماری کووید 19 و ایمن بودن فرزندان خود از طبیعی بودن میزان ویتامین دی بدن آن ها مطمئن شوند.
والدین از میزان طبیعی ویتامین دی بدن فرزندان خود مطمئن شوند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حجت الله احتشام منش گفت: مصرف میوه، سبزی، غذای سالم خانگی و اطمینان از طبیعی بودن ویتامین های مورد نیاز بدن به ویژه ویتامین دی در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از بیماری ها به ویژه بیماری کووید 19 تاثیر به سزایی دارد.

احتشام منش به ضرورت انجام واکسیناسیون کودکان در شرایط کنونی تاکید کرد و اظهار داشت: کودکانی که سابقه انجام واکسیناسیون دارند، در حال حاضر می توانند یک بار نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند و کودکانی که تا کنون سابقه آن را نداشتند، می توانند دو بار در ابتدا و انتهای ماه از مزایای واکسیناسیون بهره مند شوند.

وی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس تاکید کرد و توضیح داد: با بازگشایی مدارس بسیاری از والدین نگران سلامتی فرزندان خود هستند که آموزش های لازم می تواند در پیشگیری از بیماری کووید 19 موثر باشد.

وی نسبت به بازی های دسته جمعی در مدارس هشدار داد و عنوان کرد: باید به کودکان آموزش داده شود هنگام ورود و خروج مدرسه با ازدحام وارد و خارج نشوند و فاصله اجتماعی را در همه ساعاتی که در مدرسه حضور دارند رعایت کرده و ماسک بزنند و محلول ضدعفونی کننده نیز به همراه داشته باشند.

این عضو هیات علمی دانشگاه تاکید کرد: والدین در خصوص سرویس ایاب و ذهاب کودکان توجه کرده و از گرفتن سرویس گروهی به طور جدی خودداری کنند و به فرزندان خود یادآور شوند که  از خوراکی های منحصر به فرد خود استفاده کنند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک