چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ساعت ۸:۱۸
نماینده مجلس شورای اسلامی

تذکر کتبی نماینده مردم شهرستان‌های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم شهرستانهای قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم گیری شتابزده و غیرکارشناسی در خصوص بازگشایی مدارس به وزیر آموزش و پرورش تذکر کتبی داد.
تذکر کتبی نماینده مردم شهرستان‌های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی ,

به گزارش گروه دریافت خبر صبح فاروج، علی آذری نماینده مردم شهرستان‌های فاروج و قوچان با اشاره به اینکه نادیده گرفتن جان و سلامت دانش آموزان عزیز و معلمان فرهیخته مغایر اصل ۲۲ قانون اساسی میباشد، بیان داشت: در شرایطی که اکثر استانهای کشور با وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا مواجه هستند بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در کلاسهای درس مخاطرات فراوان و عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

نماینده مردم شهرستانهای قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی ضمن مهم برشمردن غربالگری کلیه دانش آموزان و معلمان قبل از شروع سال تحصیلی، گفت: آیا وزارت آموزش و پرورش تصمیمی در خصوص مشاهده موارد مشکوک به بیماری کرونا گرفته است؟!

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه، تب سنجی دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه، تصمیم گیری در خصوص سرویسهای مدارس، ضدعفونی کردن مستمر کلاسهای و وجود تهویه مناسب کلاسها خصوصا در مناطق گرمسیر را از جمله مواردی دانست که جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بایستی ضمن توجه جدی به این موضوعات این وزارتخانه تمهیدات لازم را قبل از بازگشایی مدارس اتخاذ نموده باشد.

وی همچنین بیان داشت: همه روزه از طریق صدا و سیما، رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی شاهد تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از حضور در تجمعات و ضرورت ماسک زدن هستیم، در این شرایط از وزیر محترم این سوالات مطرح است که آیا در مدارس با تراکم بالای دانش آموزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت خواهد پذیرفت؟ تضمینی در خصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس جهت اطمینان خاطر خانواده ها وجود دارد؟ آیا خانواده ها توان تامین ماسک برای دانش آموزان خصوصا در مناطق محروم را دارند؟

آذری در تذکر کتبی خود به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان ساخت: در عزاداری دهه اول ماه محرم شاهد برگزاری مراسم این ایام با رعایت پروتکلهای بهداشتی و در فضای باز و ممنوعیت برگزاری در فضاهای بسته بودیم، در این خصوص تفاوتی بین تجمعات انسانی در مساجد، تکایا و حسینیه ها با مدارس وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستانهای قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی این روزها شاهد بازگشایی مدارس و نادیده گرفتن جان و سلامت دانش آموزان و معلمان هستیم که دانشگاه ها سال تحصیلی پیش رو را بصورت غیر حضوری در پیش دارند.

دکتر علی آذری در پایان بازگشایی مدارس به این شکل را ایجاد نگرانی مضاعف برای مردم، دانش آموزان و معلمان دانست و اذعان داشت: وزیر محترم آموزش و پرورش بایستی مسئولیت این تصمیمات خلق الساعه و ضعیف و عواقب حقوقی و کیفری آن را بپذیرد.

 

انتهای پیام/.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک