پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ساعت ۹:۵۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی خبر داد:

اختصاص ۴میلیارد ریال اعتبار تأمین زیرساخت‌های گردشگری محوطه ریوی در مانه و سملقان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: عملیات اجرایی تأمین زیرساخت‌های گردشگری برای محوطه تاریخی ریوی در شهرستان مانه و سملقان با اعتبار چهار میلیارد ریال آغاز شده است.
اختصاص 4میلیارد ریال اعتبار تأمین زیرساخت‌های گردشگری محوطه ریوی در مانه و سملقان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حبیب یزدان‌پناه، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی  اظهار کرد: این زیرساخت‌ها شامل آسفالت راه دسترسی و... است که قرارداد آن به پیمانکار ابلاغ و عملیات اجرایی آغاز شده است.

او تصریح کرد: با توجه به اهمیت علمی و گردشگری این محوطه در رشد صنعت توریسم منطقه، طرح ایجاد سایتموزه گردشگری در محوطه تاریخی ریوی تهیه و مورد تصویب کارگروه گردشگری و شورای فنی استان قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: نزدیکی این محوطه تاریخی به شهر آشخانه و جاده ارتباطی گرگان به مشهد فرصت مناسبی را برای ایجاد سایتموزه گردشگری و رشد صنعت توریسم در دشت سملقان فراهم کرده است.

محوطه تاریخی ریوی در سه کیلومتری غرب شهر آشخانه و یک کیلومتری غرب روستای نجف از توابع شهرستان مانه و سملقان قرار دارد. بر اساس پژوهش‌های باستان‌شناسی این محوطه یک استقرارگاه کهن در دشت سملقان بوده که از حدود ۳۵۰۰ سال قبل تاکنون موردتوجه جوامع بشری بوده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک