سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ساعت ۱۴:۱۴

«پسر طلایی» شنای ایران/ از ۸۰ درصد تمریناتم محرومم

شاهین ایزدیار که با مدال آوری پی‌در پی در بازی‌های پاراآسیایی به «پسر طلایی» معروف شد، گفت: به خاطر کرونا از انجام ۸۰ درصد تمریناتم محرومم با این حال به حضور در پارالمپیک توکیو مصمم هستم.
«پسر طلایی» شنای ایران/ از ۸۰ درصد تمریناتم محرومم,

شاهین ایزدیار اولین و تنها پاراشناگر ایرانی است که موفق به حضور در بازی‌های پارالمپیک شده و به فینال این بازی‌ها هم راه یافته است. این مهم برای وی در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریودوژانیرو رقم خورد و در هر دو دوره این بازی‌ها هم ایزدیار در رده هشتم ایستاد.

البته نام ایزدیار وقتی بر سر زبان‌ها افتاد که دو سال پیش در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا صاحب ۶ مدال و یک نقره شد و اینگونه به «پسر طلایی» معروف شد.

این ملی پوش پاراشنا ایران با این پیشینه و عملکرد در آستانه سومین حضور متوالی در بازی‌های پارالمپیک قرار دارد البته به شرط کسب رکورد لازم؛ وی شهریورماه سال گذشته در مسابقات جهانی لندن همراه با دو پاراشناگر دیگر ورودیه بازی‌های پارالمپیک توکیو را کسب کرد و در صورتی که بتواند در رقابت‌های رکوردگیری، به رکورد لازم برای اعزام به توکیو هم دست یابد سومین حضور متوالی خود را در این رویداد بزرگ رقم خواهد زد.

البته که به خاطر کرونا و تعطیلی ادامه دار فعالیت‌های استخرها، تمرینات ایزدیار با فاصله زیاد از تمرین در شرایط عادی پیگیری می‌شود به طوری که وی می‌گوید طی ماه‌های گذشته از انجام ۸۰ درصد تمریناتش ناتوان بوده چون استخرها تعطیل هستند.

ایزدیار می‌گوید با این شرایط فعلاً از آمادگی لازم دور است و تا چندماه آینده نمی‌تواند در رقابت‌های رکوردگیری شرکت کند با این حال وی مصمم به قطعی کردن حضورش در توکیو است تا بزرگترین آرزوی ورزشی‌اش که مدال آوری در این بازی‌ها است را محقق سازد.

شناگران بیشتر از دیگر ورزشکاران از تبعات کرونا متضرر شده اند
شاهین ایزدیار در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه کرونا ما را از همه چیز انداخته است، گفت: این ویروس روی کار تمام ورزشکاران تأثیر منفی گذاشته اما شنا خیلی بیشتر از دیگر رشته‌ها درگیر کرونا و تبعات فراگیری آن شده است.

تا استخرها باز نشوند شرایط تمرین نداریم
وی تصریح کرد: ورزشکاران تمام رشته‌ها با جود محدودیت‌های اعمال شده به خاطر کرونا می‌توانند تمرینات‌شان را داشته باشند؛ حالا نه خیلی حرفه‌ای و طبیعی اما می‌توانند به صورت کج‌دار و مریز این شرایط را سپری کنند. برای ما شناگران اما تا زمانی که استخر و آب نباشد، شرایط تمرین مهیا نیست.

از انجام ۸۰ درصد تمریناتم محروم هستم
این ملی پوش شنای جانبازان و معلولان تاکید کرد: شرایط به گونه‌ای است که تمرینات خود من به تمرین در آب، حرکات کششی و دویدن برای حفظ ظرفیت هوازی بدنم محدود شده است. ۸۰ درصد برنامه‌های تمرینی‌ام را نمی‌توانم انجام دهم چراکه نیازمند استخر هستم.

شناگرم اما ۷ - ۶ ماه است تن به آب نزده ام
ایزدیار با تاکید بر اینکه ۷ - ۶ ماه است که تن به آب نزده است، خاطرنشان کرد: برای من که شناگر هستم و اصل فعالیتم هم به استخر و آب بستگی دارد، همین موضوع آسیب بزرگی وارد کرده است؛ من که ورودیه پارالمپیک را گرفته ام و می‌خواستم با ثبت رکورد لازم سهمیه این بازی‌ها را از آن خود کنم.

ورودیه پارالمپیک را گرفته ام
پاراشناگر کشورمان با یادآوری اینکه در مسابقات جهانی که شهریورماه سال گذشته برگزار شد با ثبت رکورد یک دقیقه و ۱۲ ثانیه و ۲۰ صدم ثانیه موفق به کسب ورودیه بازی‌های پارالمپیک در ۱۰۰ متر قورباغه شد، تصریح کرد: علاوه بر من، یک شناگر دیگر از ورزش جانبازان و معلولان و یک شناگر از ورزش نابینایان و کم بینایان هم در همین ماده ۱۰۰ متر قورباغه ورودیه پارالمپیک توکیو را به دست آورده اند.

برای اعزام به توکیو دو رقیب دارم
وی در این رابطه ادامه داد: از میان ما سه نفر، یک نفر برای حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو انتخاب می‌شود. قرار بود اسفندماه سال گذشته با انجام رکوردگیری پاراشناگر اعزامی به توکیو مشخص شود اما کرونا فرصت اجرای این برنامه را هم از ما گرفت.

می‌خواهم بازهم در پارالمپیک شرکت کنم اما...
عضو تیم ملی شنای جانبازان و معلولان که در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریودوژانیرو حضور داشت با یادآوری اینکه در هر دو دوره بازی‌ها به فینال ۱۰۰ متر قورباغه رسید و در نهایت هشتم شد، خاطرنشان کرد: خواسته ام این است که باز هم کسب سهمیه کنم و این بار در پارالمپیک نتیجه‌ای بهتر بگیرم اما کرونا پیش بینی و برنامه ریزی‌های‌مان را سخت کرده است. شرایط دو نفر دیگر که ورودیه پارالمپیک را کسب کرده اند هم البته مانند من است، آنها هم مانند تمرین می‌کنند بدون استخر.

تا ۷ - ۶ ماه دیگر آمادگی لازم برای رکوردگیری را ندارم
ایزدیار با یادآوری اینکه هنوز مجوزی برای آغاز اردو و تمرینات شناگران صادر نشده است، گفت: اگر همین امروز هم مجوز لازم را بگیریم باید ۷ - ۶ ماه تمرین داشته باشیم تا بتوانیم در رکوردگیری شرکت کنیم. امیدوارم زودتر شرایط مهیا شوم تا بتوایم در استخر تمرین کنیم و به حدی از آمادگی برسیم که حداقل بتوانیم در رکوردگیری شرکت داشته باشیم.

دیگر فینال پارالمپیک من را راضی نمی‌کند، مدال می‌خواهم
وی با بیان اینکه بزرگترین و آخرین آرزوی ورزشی ام کسب مدال در بازی‌های پارالمپیک است، تاکید کرد: البته برای شنا که پیشینه آنچنانی در ورزش ایران ندارد، حضور در فینال پارالمپیک که من دوبار موفق به انجام آن شده ام هم افتخار بزرگی است اما این موفقیت دیگر مرا راضی نمی‌کند. باید مدال بگیرم تا دِینم را ادا کنم و خواسته دیگری نداشته باشم.

کرونا همه شرایطم برای پارالمپیک را نصف و نیمه کرده است
شاهین ایزدیار در پایان گفت: اگر با کرونا و بحران این ویروس مواجه نمی‌شدم قطعاً تا به امروز کسب سهمیه خود را قطعی کرده بودم و آرزوی مدال آوری‌ام را هم در توکیو محقق می‌کردم اما الان شرایط برای این مهم نصف و نیمه است. تلاشم را می‌کنم اما خیلی مسائل دیگر هم تعیین کننده هستند. البته با توجه به انگیزه و توانایی که در خودم و مربیانم به خصوص آقای مهدی ضیایی می بی نم قطعاً به این آرزو و خواسته ام می‌رسم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک