سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ساعت ۱۶:۱۲

برخورد دوگانه فدراسیون والیبال در اعمال قانون

فدراسیون والیبال در آغاز رقابت‌های لیگ برتر والیبال رفتارهای دو گانه و سلیقه‌ای در اعمال قانون دارد.
برخورد دوگانه فدراسیون والیبال در اعمال قانون,

برگزاری رقابت‌های لیگ برتر والیبال به کلافی پیچیده و سردرگم تبدیل شده است. فدراسیون والیبال برخوردهای سلیقه‌ای با اعمال قانون دارد. برخوردهایی که خانواده و دوست‌داران والیبال را با علامت سئوال بزرگی مواجه کرده است.

هربار که پای منفعت فدراسیون در میان باشد قانون قابل تغییر است و فدراسیون نشینان پا بر روی مصوبه رسمی هیات رئیسه و مجمع عمومی می‌گذارند اما هرجا که به ضرر فدراسیون باشد از اعمال قانون به عنوان سلاح محکم استفاده می شود.

در آیین نامه مسابقات به صراحت قید شده است مسابقات لیگ برتر آقایان با شرکت ۱۲ تیم برگزار خواهد شد و در پایان سال تیم‌های اول تا دهم رده بندی می‌شوند و دو تیم آخر به دسته یک نزول خواهند کرد. در تبصره ۸ نیز آمده است: «بر حسب شرایط و با صلاحدید فدراسیون تعداد تیم‌های لیگ برتر تا ۱۴ تیم می‌تواند افزایش یابد و در پایان فقط تیم‌های اول تا دهم امتیاز بندی می‌شوند و ۴ تیم آخر به دسته اول نزول می‌کنند.»

اما فدراسیون در اقدامی قابل تامل با نادیده گرفتن آیین نامه، در فاصله سه روز تا آغاز رقابت‌ها تیم شهرداری قزوین را به عنوان تیم ۱۵ وارد مسابقات کرد! در وارد کردن نام تیم پانزدهم در جدول مسابقات پای جان سلامت و کیفیت مسابقات در میان نبود بلکه مبلغ وروی مهم بود که باعث شد آیین نامه قانونی نادیده گرفته شود. حتی بر خلاف ادعای فدراسیون، مدیران عامل باشگاه‌ها با ۱۵ تیمی شدن مسابقات مخالف بودند.

دبیر کل فدراسیون والیبال درباره نقض آیین نامه رقابت‌ها در گفتگو با خبرنگار  مهر گفت: قطعاً هر جا مشکلی وجود داشته باشد آیین نامه تغییر خواهد کرد. آیین نامه رقابت‌های لیگ برتر والیبال با نظر همه دست‌اندرکاران و خانواده والیبال قابل تغییر است.

در نقطه مقابل اما فدراسیون والیبال اصرار بر پروتکل اولیه و غیر رسمی مسابقات و تمرینات دارد. مسابقات امروز (چهارشنبه) برگزار می‌شود و دو تیم به دلیل ابتلای بازیکنانشان به کرونا در شرایط بدی قرار دارند. تیم هورسان با ۶ بازیکن راهی تهران شده است و تیم پیکان سه بازیکن اصلی خود را به دلیل کرونا در اختیار ندارد.

نادر انصاری دبیر کمیته رویدادها و مسابقات درباره برگزاری دیدار هورسان و سایپا گفت: روز (دوشنبه) پروتکل اولیه و غیر رسمی مسابقات و تمرینات والیبال اعلام شد که در آن تاکید شده است اگر تیمی ۹ بازیکن سالم داشته باشد، باید در دیدار با حریفان خود حاضر شود. تیم‌های لیگ برتری ۲۰ بازیکن در اختیار دارند و تیم هورسان رامسر نیز ۹ بازیکن سالم در اختیار دارد و باید در دیدار هفته نخست خود حاضر شود. اگر این تیم برابر سایپا بازی نکند، با باخت فنی روبه‌رو خواهد شد.

فدراسیون برای برگزاری به موقع مسابقات اصرار به اجرای پروتکل اولیه و غیر رسمی دارد و سلامت تیم‌ها و کیفیت مسابقات را نادیده گرفته است. البته پیش بینی می شود در ادامه مسابقات در صورت ابتلای بازیکنان برخی از تیم‌های پرقدرت، فدراسیون کمی کوتاه بیاید. باید دید نگاه متناقض فدراسیون به قانون در ادامه راه چگونه است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک