سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ساعت ۲۰:۱۲

ادامه بازی مدیران باشگاه استقلال با احساسات هواداران/ حواس وزارت ورزش به عوام‌فریبی‌ها هست؟

مدیران باشگاه استقلال در شرایطی که باید در آستانه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به فکر آرامش تیم‌شان باشند با عوام‌فریبی دنبال بازی با احساسات هواداران هستند.
ادامه بازی مدیران باشگاه استقلال با احساسات هواداران/ حواس وزارت ورزش به عوام‌فریبی‌ها هست؟,
تیم فوتبال استقلال در شرایطی که باید خود را آماده حضور در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کند، این روزها درگیر بازگشت آندره‌آ استراماچونی است. اینکه استراماچونی می‌آید، نمی‌آید، فدراسیون فوتبال اجازه حضور دوباره به او می‌دهد یا نمی‌دهد و ... .

تمرینات یکی دو روز گذشته استقلال با غیبت نیمی از بازیکنان اصلی برگزار شده است و مجید نامجومطلق سرمربی موقت این تیم نیز ساز جدایی می‌زند. کلید واژه استراماچونی تا الان برای استقلال باعث از دست رفتن یک جام حذفی شده است و در آستانه لیگ قهرمانان آسیا نیز نمی‌توان روزهای خوبی را برای این تیم پیش‌بینی کرد.

ماجرای مذاکره با استراماچونی از مدت‌ها قبل در ذهن مدیران استقلال کلید خورده بود، آنهم زمانی که استقلال برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی در جام حذفی می‌جنگید. مدیران این باشگاه با وجود اطلاع از منع بکارگیری مربی و بازیکن خارجی در لیگ ایران به ایتالیا سفر کردند. در ابتدا آنها منکر هرگونه مذاکره برای بازگشت مربی ایتالیایی به استقلال شدند، اما گزارش رسانه‌های ایتالیایی نشان داد که این مذاکرات صرفاً برای گرفتن تخفیف از این مربی نبوده، بلکه بحث بازگشت او مطرح بوده است. 

اولین ترکش اقدام مدیران استقلال این بود که با بی‌تدبیری باعث شدند ذهن فرهاد مجیدی و بازیکنان تحت تأثیر این مسئله قرار بگیرد و نتیجه‌اش از دست دادن جام حذفی شود. دومین موضوع، مذاکره با مربی خارجی با علم این موضوع بود که می‌دانستند قانون منع بکارگیری بازیکن یا مربی خارجی در سازمان لیگ مصوب شده است.

مدیران استقلال در حالی دنبال بازگشت استراماچونی هستند که چند نکته ابهام‌آمیز در اقدام آنها وجود دارد. وقتی فصل گذشته استراماچونی شب بازی حساس با پیکان استقلال را به بهانه عدم پرداخت پولش ترک کرد، مدیران وقت باشگاه حقوق عقب‌افتاده او را پرداخت و تلاش کردند وی را برگردانند، اما مربی ایتالیایی شروط دیگری را برای بازگشت مطرح کرد.

اکنون این سؤال مطرح می‌شود که امسال شرایط چه فرقی با سال گذشته کرده است؟ چه تضمینی وجود دارد که پول این مربی که زود از کوره در می‌رود، به موقع پرداخت شود؟ تحریم‌ها همچنان سر جای خود باقی مانده و فرقی با گذشته نکرده است. با این وضعیت چه تضمینی وجود دارد که اتفاقات گذشته تکرار نشود؟ بر فرض تأمین پول این مربی، چرا باید مدیریت باشگاه قراردادی با استراماچونی ببندند که چند برابر قرارداد فصل گذشته او با آبی‌پوشان است؟

اگر استدلال مدیریت باشگاه این است که می‌خواهند جلوی غرامت را بگیرند و با هزینه کمتر از غرامت استراماچونی را بازگردانند، باز هم چند نکته به غیر از تضمین پرداخت پول مرد ایتالیایی وجود دارد. قرارداد جدید استراماچونی با مدیران فعلی مبلغ یک میلیون و 800 هزار یورو توافق شده است. در صورتی که قرارداد او در فصل گذشته به مدت دو فصل یک میلیون و 500 هزار یورو بود که بخشی از این مبلغ نیز پرداخت شده است. ضمناً این نکته در نظر گرفته نشده است که اگر استراماچونی که با پیشنهاد اغواکننده باشگاه استقلال روبه‌رو شده است، این فصل با تیمی قرارداد می‌بست، نمی‌توانست قرارداد سال دومش را بگیرد یا حداقل وکلای باشگاه می‌توانستند اثبات کنند که با وجود فسخ قرارداد، نیت خود را برای پرداخت حقوق عقب‌افتاده این مربی ایتالیایی نشان داده‌اند.

به نظر می‌رسد استفاده از نام استراماچونی بازی با احساسات هواداران است و مدیران باشگاه به جای احترام به قوانین وضع شده با نامه‌نگاری عجیب پای رئیس قوه قضاییه و دادستان کل کشور را به ماجرای استراماچونی باز کرده‌اند.‌

مدیریت باشگاه استقلال کادر فنی قبلی را کنار گذاشت و برای توجیه ناکامی و سو‌ءمدیریت خود و برای استفاده از احساسات هواداران سراغ استراماچونی رفت و با اقدامات خود سعی بر آن دارد که وانمود کند نهایتش توانش را برای بازگشت مربی محبوب هواداران استقلال به کار گرفته است، حتی با نامه‌نگاری با رئیس قوه قضاییه، در حالی که این مدیران باشگاه استقلال هستند که باید دلایل رفتار نسنجیده خود بابت کنار گذاشتن فرهاد مجیدی و از دست دادن قهرمانی جام حذفی را توضیح بدهند، نه اینکه با نام اسم رمز استراماچونی از واقعیت فرار کنند. 

علاوه بر تمام مسائل یادشده بحث بازگشت استراماچونی آنقدر ذهن مدیران استقلال را درگیر کرده است که نتوانسته‌اند قرارداد بازیکنان را تمدید کنند و با پرداخت نکردن پول وینفرد شفر و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه مانع اضافه شدن نفرات جدید شدند. وقتی باشگاه پولی برای پرداخت مطالبات 550 هزار دلاری شفر ندارد که نتیجه‌اش بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی است، چطور می‌تواند سه برابر این رقم به اضافه اینکه یورو جای دلار را می‌گیرد، به استراماچونی بدهد؟ 

آیا وقت آن نرسیده که مدیران باشگاه استقلال با واقعیت زندگی کنند و رؤیاپردازی نکرده و با اقدامات عجیب آرامش تیم را به‌هم نریزند، دقیقاً همان کاری که در آستانه فینال جام حذفی انجام ندادند؟ آیا وزارت ورزش به‌عنوان متولی باشگاه استقلال اتفاقات اخیر این باشگاه را رصد می‌کند؟ آیا وزارت ورزش در جریان هست که برخی مسئولان استقلال دست به چه اقداماتی می‌زنند و با عوام‌فریبی چگونه هواداران را بازی می‌دهند؟

انتهای پیام/ تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک