پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ساعت ۹:۱
مدیرکل دفتر امور امنیتی استانداری:

۱۳۴ برگه آمایش و هویت برای اتباع خارجی خراسان شمالی صادر شد

مدیرکل دفتر امور امنیتی، انتظامی و اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان شمالی از صدور ۱۳۴ برگه آمایش و هویت برای اتباع خارجی استان خبر داد.
۱۳۴ برگه آمایش و هویت برای اتباع خارجی خراسان شمالی صادر شد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، حجت الله خانزاده تعداد اتباع خراجی استان را ۳۳۰ نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان شیروان با ٨۶ نفر بیشترین و شهرستان گرمه با ٢ نفر کمترین تعداد اتباع استان را دارند و مابقی در سایر شهرستان ها سکونت دارند.

خانزاده با بیان اینکه تعداد ۱۳۴ عدد کارت آمایش و هویت برای اتباع استان صادر شده است، افزود: مابقی برگه تردد، دفترچه پناهندگی و یا پاسپورت دارند.

وی مطرح کرد: برخی از اتباع خارجی بواسطه سرمایه گذاری درخواست مجوز می کنند که اول درخواست پروانه کار از اداره کل کار، تعاون ورفاهی اجتماعی و بعد از تشکیل هیات فنی اشتغال و بعد از استعلام توسط امنیتی پروانه کار صادر می شود.

وی گفت: سرمایه گذاران جهت دریافت اقامت پنج ساله فرآیندهایی از جمله اعلام فرم میزان سرمایه گذاری را طی می کنند که مدارک به کمیسیون ویژه اقامت و تسهیلات در وزارت کشور ارسال و پس از تصویب به آنها اقامت پنج ساله اطلاق می شود که این طرح از پارسال شروع شده و تاکنون یک مورد به وزارت کشور معرفی شده است.

خانزاده تصریح کرد: طبق تفاهم نامه ای که بین وزارت کشور و سازمان ملل، اقشار آسیب پذیر جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت رایگان معرفی می شوند  که پس از صدور دفترچه بیمه، این افراد می توانند از طریق دفاتر پیشخوان جهت دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند که سال گذشته تعداد ۵ نفر و امسال تعداد ۱۸ نفر جهت صدور دفترچه بیمه سلامت رایگان معرفی شده اند.

خانزاده مهمترین اقدامات این حوزه را صدور کارت آمایش، کارت هویت، برگ سبز یا تردد ، صدور پروانه زناشویی، صدور مجوز ازدواج ، تبدیل کارت به گذرنامه، اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی عنوان کرد.

وی در پایان افزود: هر ساله کارت آمایش و هویت برای اتباع و مهاجرین خارجی به مدت یکسال و برای کسانی که برگه تردد دارند به مدت ۹۰ روز تمدید می شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک