پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ساعت ۹:۳۹
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

حضور دانش آموزان استثنایی در خوابگاه ممنوع است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: اختصاص خوابگاه برای دانش آموزان استثنایی از جمله نابینایان و معلولین جسمی حرکتی، ممنوع است.
حضور دانش آموزان استثنایی در خوابگاه ممنوع است,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، افشین دلشاد اظهار کرد: خوابگاه یکی از اماکن تجمع است که می تواند بیماری را منتقل کند بنابراین فعالیت خوابگاه های دانش آموزان استثنایی شامل نابینایان، معلولین جسمی حرکتی، معلولین کم توان و ناتوان ذهنی و طیف اوتیسم ممنوع است .

وی تاکید کرد: دانش آموزان موظفند قبل از ورود به خوابگاه در اولین روز شروع سال تحصیلی و یا بعد از گذراندن تعطیلات بیش از یک هفته فرم خوداظهاری را تکمیل و به سرپرست یا مدیریت خوابگاه تحویل دهند .

دکتر دلشاد با بیان اینکه در خوابگاه های دانش آموزی فقط از تختخواب یک طبقه استفاده شود، گفت: مبلمان، صندلی و تختخواب دانش آموز و نظایر آن در فواصل لازم و ایمن حداقل با فاصله دو متری از یکدیگر قرار گیرد و تعویض ملحفه، روتختی و روبالشتی هفته ای دوبار انجام شود.

دکتر دلشاد خاطرنشان کرد: در صورت فعال بودن آشپزخانه، سرو نمک، فلفل، شکر و آب آشامیدنی در بسته بندی های یکبار مصرف یک نفره انجام شود.

وی ادامه داد: سرو غذا در ظروف یکبار مصرف مناسب باشد و برای میز غذاخوری نیز از پوشش یکبار مصرف استفاده شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی درخصوص نمازخانه خوابگاه ها گفت: نمازگزاران از مهر و سجاده شخصی استفاده و فاصله ایمن را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در رختکن و حمام از وسایل بهداشتی شخصی و یکبار مصرف استفاده شود، افزود: رختکن و حمام پس از هر بار استفاده ضدعفونی شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک