پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ساعت ۹:۴۰
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

سهم اندک بخش کشاورزی از اعتبارات استان

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: در خراسان شمالی به نسبت اعتباراتی که وجود دارد سهم بخش کشاورزی اندک است.
سهم اندک بخش کشاورزی از اعتبارات استان,

به گزارش عصر اترک، امان الله حسین پور نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: اولویت اصلی ما در استان باید توجه به بخش کشاورزی باشد زیرا اشتغال در این بخش کم علاوه بر اینکه کم هزینه و پایدار است، امنیت غذایی و سکونت مردم در استان را تضمین می کند.

حسین پور افزود: در خراسان شمالی به نسبت اعتباراتی که وجود دارد سهم بخش کشاورزی اندک است در حالی که اولویت اصلی ما در استان باید توجه به بخش کشاورزی باشد زیرا اشتغال در این بخش کم هزینه تر و پایدارتر است و امنیت غذایی تامین شده و ماندگاری مردم در استات تضمین می شود.

وی تاکید کرد: تولیدکنندگان بخش کشاورزی ما دغدغه امنیت غذایی دارند که در این سالها در حق آنان جفا شده است زیرا قیمت نهاده ها گران می شود اما شاهد افزایش قیمت محصولات کشاورزی نیستیم.

وی تصریح کرد: اگر کشاورزان قرار است محصولات خود را ارزان بفروشند دولت یا باید سوبسید بدهد یا قیمت تضمین شده محصولات را افزایش دهد در غیر این صورت امنیت غذایی به خطر خواهد افتاد.

نماینده مردم اسفراین با بیان اینکه تامین آب از جمله مشکلات بخش کشاورزی اسفراین است، گفت:  ظرفیت سد بیدواز ۵٠ میلیون متر مکعب است اما تکمیل نبودن سد به دلیل کمبود اعتبار موجب می شود نتوانیم از این ظرفیت به طور کامل استفاده کنیم.

حسین پور تعداد و ساعت کارکرد چاه های مجاز آب کشاورزی را از دیگران مشکلات برای تامین آب بخش کشاورزی اسفراین برشمرد.

وی همچنین به افزایش قیمت نهاده های کشاورزی بدون تغییر قیمت محصولات اشاره کرد و خواستار ورود کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به این حوزه و اصلاح قوانین شد.

وی خاطرنشان کرد: صنایع تبدیلی و نگهداری بخش کشاورزی شهرستان اسفراین بسیار ضعیف و در حد صفر است که موجب فروش محصولات به کمترین قیمت است.

انتهای پیام/گ


 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک