چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۵۹ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۵۲ - اذان مغرب:۱۷:۵۴:۲۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ساعت ۱۰:۱۲
یک عضو کمیسیون کشاورزی:

رانت‌خواران از پایین بودن قیمت گندم منتفع می‌شوند

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: عده‌ای که از رانت استفاده می‌کنند از نازل بودن قیمت گندم منتفع هستند.
رانت‌خواران از پایین بودن قیمت گندم منتفع می‌شوند,

منصورعلی زارعی در مورد قیمت خرید تضمینی گندم گفت: با توجه به وضعیت افزایش قیمت نهاده‌های تولید، نیازمند تجدیدنظر در قیمت تضمینی تولیدات کشاورزی مخصوصا گندم هستیم. گندم، یک محصول استراتژیک است و بر اقتصاد ما تأثیر می‌گذارد.

این عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه «امسال کمیسیون کشاورزی مجلس به ماجرای گندم جدی‌تر ورود خواهد کرد» گفت: نظر کمیسیون درباره قیمت اولیه خرید تضمینی گندم دو برابر قیمت پارسال بود، اما اکنون باید قیمت را متناسب با افزایش قیمت نهاده‌ها افزایش دهیم. هنوز روی قیمت این محصول بحث وجود دارد. امیدوارم قیمت خرید تضمینی گندم بالاتر از قیمت فعلی تعیین شود.

نماینده مرد ساری در مجلس درباره اینکه چرا هر ساله قاچاق گندم در ایران صورت می‌گیرد؟ گفت: در ماجرای گندم عده‌ای که از رانت استفاده می‌کنند، منتفع هستند چرا که هر سال این ماجرا تکرار می‌شود که نازل بودن قیمت گندم منجر به واردات گندم با قیمت بالایی می‌شود. این اتفاق در شرایط عادی نمی‌افتد.  

زارعی در پایان به ورود مجلس به ماجرای قیمت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: در جلسه علنی قبلی آقای علی خضریان از وزیر جهاد کشاورزی در این مورد سوال کرد و قرار بر این شد که ضرب الاجل دو هفته‌ای برای رسیدگی به این موضوع تعیین شود. امیدواریم این مشکل با کمک مجلس و دولت حل شود.

انتهای پیام/ایسنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک