چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ساعت ۱۲:۰

نحوه تخصیص ۳ درصد سهمیه آزمون استخدامی برای افراد دارای معلولیت

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص سهمیه ۳ درصد آزمون استخدامی کشوری برای افراد دارای معلولیت توضیحاتی را ارائه داد.
نحوه تخصیص ۳ درصد سهمیه آزمون استخدامی برای افراد دارای معلولیت,

وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران در فضای مجازی در خصوص آزمون استخدامی و سهمیه ۳ درصد توضیحاتی ارائه داد و گفت: مطابق ماده قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت دولت موظف است تا حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی دستگاه‌های دولتی عمومی اعم از وزارتخانه‌ها سازمان‌ها شرکت‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

وی ادامه داد: بالاترین مسئول اجرایی نهادهای عمومی غیردولتی مثل شهرداری و بانک‌ها مکلف به اجرای دقیق این ماده هستند موضوع تخلفات حسب مورد با حکم مراجع ذی صلاح به صورت تعزیری به جزای نقدی درجه ۵ تا ۸ قانون مجازات اسلامی و انفصال موقت یا دائم از خدمت و با محرومیت در پست‌های حساس مدیریتی یا اخراج از نهاد و یا سازمان مطبوع محکوم می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: بعد از تصویب قانون حمایت از افراد دارای معلولیت از سال ۹۸ و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور و با همکاری خوب سازمان امور اداری و استخدامی این قانون پیاده شده و در آزمون‌های استخدامی مد نظر قرار گرفته است.

قبادی دانا گفت: در هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های دولتی که در هفته دوم آبان ماه برگزار می‌شود، داوطلبانی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند شرکت کنند، مطابق ماده قانون خدمات کشوری افرادی که در آزمون شرکت می‌کنند توانایی کاری که می‌خواهند را داشته باشند و هر داوطلب می‌تواند یک شغل محل را انتخاب کند.

وی ادامه داد: امسال ۳۸ هزار ظرفیت استخدامی مربوط به ۲۶ دستگاه اجرایی اعلام شده که سه درصد این پست‌های در نظر گرفته شده به سهمیه افراد دارای معلولیت است و در این سهمیه که از سایر سهمیه‌ها مجزا شده، عزیزان شغل محل‌های مشخص شده را رقابت بین داوطلبان دارای معلول صورت می‌گیرد و هیچیک از سهمیه‌ها قابل تخصیص به سایر داوطلبان نیست. حتی اگر افراد دارای معلولیت با هم رقابت می‌کنند برای یک شغل محل موفق به کسب نشوند و سهمیه تکمیل نشود این فرصت محفوظ می‌ماند برای آزمون‌های مراحل بعدی.

قبادی دانا اظهار کرد: مطابق چیزی که آزمون استخدامی اعلام کرده و ۳۸ هزار نفر پذیرش می‌شوند، حدود ۱۱۵۰ ظرفیت مشخص شده برای افراد دارای معلولیت که ۵ درصد را شامل می‌شود و از عزیزان می‌خواهم که هر چه سریع‌تر برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. فرصت ثبت نام از ۲۰ شهریور آغاز شده و متولی برگزاری سنجش و آموزش کشور است و تا آخر وقت روز شنبه ۲۹ شهریور ادامه دارد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک