پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ساعت ۱۲:۳۰
استاندار خراسان شمالی:

علت افزایش ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در استان مشخص شود

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه استان خراسان شمالی در وضعیت خوبی به لحاظ ابتلا، بستری و فوت بیماران کرونایی ندارد، گفت: باید علت افزایش ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در استان مشخص شود.
علت افزایش ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در استان مشخص شود,

به گزارش عصر اترک، محمد علی شجاعی،استانداز خراسان شمالی در ستاد استانی کرونا اظهار کرد: علت های ابتلا، فوت و بستری را پیدا کنیم و با همافزایی ادارات متولی مشخص شود که در کجا به خوبی عمل نشده است .

وی خطاب به مدیران متولی گفت: با خروج از جلسه نسبت به موضوع بی تفاوت نباشیم بلکه به عنوان مدیران استان بر کاهش تعداد مبتلایان و فوتی ها اثر بگذاریم.

وی با اشاره به آمارهای دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در بین بانوان استان اظهارداشت: دلیل اینکه تعداد ابتلای بانوان استان به بیماری کرونا نسبت به مردان بیشتر است باید علت یابی و اطلاع رسانی شود .
شجاعی افزود: رعایت پروتکل ها در مراسم های مذهبی استان و در هیات ها در دهه اول محرم خیلی خوب بود و این نکته با حضور در تعداد زیادی از هیئت ها مشهود بود.

نماینده عالی دولت در استان در خصوص رعایت کمتر پروتکل های بهداشتی در ناوگان شهری خواستار رفع هر چه سریعتر این موضوع شد.

وی ادامه داد: کارگروهی متشکل از ناجا ، سپاه، اطلاعات، سازمان های مرتبط با مراسمات مذهبی و گردشگری تشکیل شود تا با ارائه اطلاعات دقیق، بتوان تصمیم گیری درستی انجام داد.

وی با اشاره به وضعیت قرمز استان خراسان شمالی در بحث کرونا، تاکید کرد: با این وجود نمی شود کار را تعطیل کرد زیرا با تعطیلی یک فعالیت اقتصادی شاید دیگر شرایط احیای آن فراهم نشود .

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه علوم پزشکی و‌هلال احمر استان نسبت به دریافت واکسن آنفولانزا اقدام کنند تا با توجه به محدودیت های توزیع در این موضوع استان عقب نیفتد .

وی خاطر نشان کرد: اکیپ بازرسی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی استان تقویت شود و در صورت کمبود نیروی دانشگاه های علوم پزشکی، هر دستگاه یک نفر را معرفی کند تا کمبود نیرو جبران شود.

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک