یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۶/۱۹/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ساعت ۱۵:۵۲
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) خراسان شمالی خبر داد:

اهدا تبلت رایگان به کنکوری ها و خانواده های سه دانش اموز به بالا تحت پوشش کمیته امداد استان

مجید الهی راد با بیان اینکه در خراسان شمالی تعداد 738 خانوار با سه دانش آموز به بالا و یک هزار و 100 دانش آموزی کنکوری تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: تهیه تبلت رایگان دانش آموزی برای این دو گروه دراولویت است که تهیه و به آنها اهدا می شود.
اهدا تبلت رایگان به کنکوری ها و خانواده های سه دانش اموز به بالا تحت پوشش کمیته امداد استان ,

به گزارش عصراترک، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان شمالی در نشست خبری با محوریت شور عاطفه ها در جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت: هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس برای تامین لوازم التحریر و نیازهای آموزشی دانش آموزی جشن عاطفه ها برگزار می شود  که در سال گذشته تمامی دانش آموزان تحت پوشش این نهاد از نعمت لوازم التحریر برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری شیوع کرونا محدودیت هایی را برای خانواده ها ایجاد کرده است، ادامه داد: مدارس تقریبا به صورت نیمه حضوری برگزار می شود و پیگیری نیازهای آموزشی دانش آموزان در منزل نیازمند حداقل امکانات از جمله تلویزیون است که سعی بر این است تا این مرتفع شود.

وی با بیان اینکه 13 هزار دانش آموز نیازمند استان شناسایی شده اند، گفت: از این تعداد 6 هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد و یارانه بگیر هستند  و تعداد 7 هزار نفر نیز توسط مراکز نیکوکاری شناسایی شده اند.

الهی راد دلیل نامگذاری جشن عاطفه های امسال به نام شور عاطفه ها، همزمانی آغاز سال تحصیلی با ایام محرم اعلام کرد و گفت: این برنامه از تاریخ 22 شهریور اغاز شده است و تا تاریخ 11 مهر ماه  ادامه دارد، که همچون هر ساله نیاز دانش آموزان نیازمند از این طریق تامین شود.

وی یادآور شد: در راستای آغاز رزمایش ایران همدل، با شعار " همدل می شویم در تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان" اقدامات خوبی از جمله هماهنگی با اتاق اصناف جهت همکاری اتحادیه های مرتبط، فعال شدن مرکز نیکوکاری شهدای دانش آموز با همکاری آموزش و پرورش، استفاده از ظرفیت فضای شاد برای اطلاع رسانی در بین خانواده های توانمند، انجام شده است.

 

آماده سازی 10 هزار و 415 بسته لوازم التحریر

این مقام مسئول همچنین از ارتباط هم راستای کمیته و سپاه پاسداران استان نام برد و گفت: تمام مراکز نیکوکاری سطح استان جهت هم افزایی بیشتر با این مراکز فعال شده اند.

الهی راد گفت: همچنین اداره اوقاف و امور خیریه استان از بحث موقوفاتی مرتبط با این موضوع، تعداد 715 بسته تحصیلی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تعداد 9 هزار و 700 بسته لوازم التحریر آماده کرده اند که با هماهنگی کمیته امداد در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در روش توزیع برای حفظ کرامت دانش آموزان از ظرفیت رابطان مدارس، دانش آموزان نیازمند شناسایی و بسته ها اهدا می شود.

الهی راد گفت: در سال تحصیلی جاری با توجه به شرایط حاضر که برای دانش آموزان فراهم شده ، تهیه سیستم های هوشمند برای دانش آموزان برای برخی خانواده ها که نیاز مبرم به سیستم هوشمند همچون تبلت و گوشی دارند در گروه اولویت ها قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) با بیان اینکه در مجموع در سراسر کشور تصمیم گیری شده است که تعداد 50 هزار عدد تبلت دانش آموزی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد، گفت:

به تمامی دانش آموزانی که امسال قرار است کنکور شرکت کنند یا پشت کنکوری هستند و خانواده هایی که بیشتر از سه فرزند دانش آموز دارند، تبلت رایگان اهدا می شود.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای خرید هر تبلت دانش آموزی دو میلیون و 500هزار تومان است، گفت: هدف بر این است که جهت رفع نیاز سیستم هوشمند تمامی دانش آموزان نیازمند از ظرفیت خیران خارج استان نیز استفاده شود، طبق اعلام تهران اگر در خراسان شمالی ظرفیت خرید 50 درصدی اعتبار مورد نیاز برای تهیه تبلت و لوازم تحریر فراهم شود، مابقی را تقبل خواهند کرد و این فرصت خوبی است که بخشی از نیازهای دانش آموزان از این طریق فراهم شود.

 

وجود 2700 دانش آموز یتیم در خراسان شمالی

الهی راد همچنین افزود: از مجموع تعداد دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان تعداد دو هزار و 700 دانش آموز یتیم هستند که از ظرفیت حامیان برای تهیه لوازم التحریر استفاده خواهد شد که این افراد می توانند به حساب یتیم به صورت مستقیم مبلغ را واریز و یا از طریق شناسه عمومی واریز را داشته باشند.

وی ادامه داد: در سال جاری تعداد هشت هزار و 50 خانوار به مجموعه مددجویان کمیته امداد استان اضافه شد که بخشی از آنها تحت تاثیر کرونا بودند و مجموع تعداد کل خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد استان براین اساس به 62 هزار خانواده رسید.

الهی راد با بیان اینکه در استان تعدد 738 خانواده تحت پوشش کمیته امداد دارای سه دانش آموز به بالا هستند، گفت: از این تعداد خانواده های سه دانش آموز 600 ، خانواده های چهار دانش آموز 128 و پنج دانش آموز 10 خانوار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین خاطرنشان کرد: تعداد یک هزار و 100 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد استان پشت کنکور یا کنکوری هستند که تبلت مورد نیاز برای آنها تهیه و اهدا می شود.

وی با بیان اینکه شاید تهیه تبلت برای تمام دانش آموزان نیاز نباشد و می توانند از گوشی پدر یا مادرشان استفاده کنند، گفت: براساس پیش بینی های انجام شده تعداد پنج هزار نفر از مجموع کل دانش آموزان نیاز مبرم به تبلت دارند.

الهی راد گفت: با توجه به اینکه وضعیت کرونا در استان همچنان قرمز است و ممکن است در ادامه بازگشایی مدارس تغییراتی لحاظ شود، بنابراین فراهم سازی تبلت موردنیاز دانش آموزان برای آموزش غیرحضوری آنها ضروری است.

این مقام مسئول در انتها گفت: متقاضیان کمک به این دانش آموزان می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر *8877*058#  و شماره کارت 6037997950030610 در شور عاطفه ها مشارکت داشته باشند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک