چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۵۹ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۵۲ - اذان مغرب:۱۷:۵۴:۲۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ساعت ۹:۳۴
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد:

کشت قراردادی کلزا در خراسان شمالی

محمد جواد تشکری گفت: پاییز امسال پیش بینی می شود در هفت هزار هکتار از مزارع استان، کلزا کشت شود و شرکت آستان قدس رضوی، در قالب کشت قراردادی با نرخ تضمینی محصول برداشت شده کلزای استان را خریداری خواهد کرد.
کشت قراردادی کلزا در خراسان شمالی,

به گزارش عصر اترک، محمد جواد تشکری، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز فصل کشت پاییزه سال 99، اظهار کرد: در این فصل زراعی، 231 هزار هکتار از زمین های زراعی استان به کشت گندم، جو و کلزا اختصاص خواهد یافت.

تشکری با بیان اینکه در این فصل زراعی پیش بینی می شود که در سطح هفت هزار هکتار از مزارع استان محصول کلزا کشت شود، گفت: شرکت آستان قدس رضوی محصول کلزای استان را در قالب کشت قراردادی با نرخ تضمینی خریداری خواهد کرد.

وی در ادامه به کشت محصول گندم در استان نیز اشاره کرد و گفت: در فصل زراعی پاییزه امسال در سطح 145 هزار هکتار از مزارع استان محصول گندم کشت می شود که پیش بینی می کنیم از این سطح زراعی 298 هزار تن گندم برداشت شود.

وی افزود: پیش بینی می شود که برای کشت این محصول حدود 10 هزار تن بذور گندم توزیع شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی درباره کشت جو در استان نیز بیان کرد: در فصل زراعی پاییزه امسال در سطح هشت هزار هکتار از مزارع استان محصول جو کشت می شود که پیش بینی می کنیم از این سطح کشت 130 هزار تن محصول جو برداشت شود.

تشکری افزود: پیش بینی می شود برای این سطح از کشت، دو هزار تن بذور جو توزیع شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک